Peter Katina „recykloval“ hudbu

Druhá časť popularizačného cyklu o hudbe pod názvom MusicZoom bola opäť úspešná. Témou bola recyklovaná hudba v jej rôznych podobách. V Kasárňach/Kulturparku v pavilóne Papa si ľudia vypočuli niekoľko zaujímavých audionahrávok a videoukážok, z ktorých sa dozvedeli ako niektorí autori originálne spracovali autentické predlohy a vytvorili z nich nové diela.

Nezaznela len klasická hudba, ale i jazzová a populárna produkcia. Peter Katina priznáva, že rozprávanie o hudbe ho baví. „Veľmi ma teší interakcia medzi publikom a mnou,“ povedal s úsmevom na tvári.

MusicZoom navštevujú študenti, laická i odborná verejnosť. „Prednáška je zameraná širokospektrálne. To znamená, že nie je určená primárne odbornej verejnosti,“ upozornil Peter Katina. Nabudúce (tretiu júnovú stredu) sa môžete tešiť na tému Hudba z iného sveta. „Budeme sa zaoberať hudbou, ktorú nemáme ani možnosť často počuť a príliš ju nepoznáme.“ Autor hudobného formátu prezradil, že reč bude o hudbe zo vzdialených krajín.

 

Text a foto: Veronika Cholewová

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.