Počas festivalu World Dance Day ovládnu parkety špičkoví tanečníci

Milióny tanečníkov oslavujú každoročne 29. apríla od roku 1982 po celom svete Medzinárodný deň tanca ako Iniciatíva Medzinárodnej tanečnej rady CID, UNESCO. Vďaka občianskemu združeniu “Outbreak“ v spolupráci s K13 – Košické kultúrne centrá sa mesto Košice v roku 2015 pripojilo k ostatným 155 krajinám, oslavujúcim tento deň a priniesli titul World Dance Day do nášho mesta po prvý raz.

Ohlasy po prvom ročníku boli nad očakávania a preto tu pomaly vzniká tradícia. Ako každý rok, aj teraz je Medzinárodný deň tanca venovaný širokej verejnosti. Pomáha nielen motivovať, ale aj objaviť talent a ďalej ho rozvíjať. Vďaka otvoreným tanečným lekciám, bohatému programu, širokej škále tanečných štýlov a vzácnym hosťom predstaví tanec pútavým a dynamickým spôsobom.

Tento rok je to už 4. ročník, ktorý narástol do rozmerov, kedy sa v rámci festivalu WDD uskutoční až deväť podujatí. Každý si tam nájde svoj priestor, a to, čo ho zaujíma. Milovníci tanca sa stretnú 28. a 29. apríla v Kasárňach/Kulturparku a v Kunsthalle/Hale umenia.

Týždeň pred samotnou súťažou bude v Kasárňach/Kulturparku pripravené Tanečné laboratórium pod vedením Kataríny Rampáčkovej. Výstupom workshopov bude choreografia, ktorú diváci uvidia v kategórii  Experimental na súťaži Slovak Gold. Vďaka voľnému vstupu pre laickú verejnosť sa v Open Classes vytvorí priestor aj pre začiatočníkov a sociálne znevýhodnené skupiny a všetkých, ktorí si chcú zatancovať. Pre lokálnych lektorov tanca je určený Workshops, ktorý im poskytne možnosť vzdelávať sa, získať inšpiráciu a možnosť vymeniť si skúsenosti so zahraničnými osobnosťami tanca.

Súťaž o slovenské zlatky Slovak GOLD má za sebou dlhú históriu. Začala sa malým jamom až sa dopracovala na takúto úroveň. Počas celého roka cestuje po slovenských battle podujatiach a práve v Košiciach sa 28. apríla stretnú tí najlepší. Na World Dance Day nebude chýbať tradičná súťaž pre brejkerov Local Orient. V nasledujúci deň bude choreografická súťaž tých najlepších tanečných skupín Choreo Contest.

Tanečné podujatie vyvrcholí záverečným predstavením interpretov WDD 2018 v Kunsthalle/Hale umenia 29. apríla. V ňom sa spája tradícia s rôznymi tanečnými štýlmi, kde sa stretnú rôzni interpreti.

Vstupenky online:

28. 4. 2018.

29. 4. 2018

28. a 29. 4. 2018

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.