Pod rockovým kotlom na Revival feste 2019 prikúri muzikou šesť kapiel

Ušné bubienky dostanú na rockovom festivale riadne zabrať. Amfiteáter sa 7. septembra 2019 zmení na veľké svetové pódium. Originálom známych svetových skupín sa pokúsi priblížiť šesť slovenských kapiel, ktoré im chcú vzdať poctu a vyjadriť svoj obdiv. Revival fest 2019 navodí atmosféru veľkých koncertov.

V rockovom kotle prikúria From The Six s hitmi americkej kapely Mötley Crüe, do Českej republiky zavedie GeRock – Kabat revival a zahrá skladby skupiny Kabát. The Minority sa špecializuje na svoj americký vzor Green Day. Ako už názov formácie AC/DC SK revival napovedá, hrať sa nebude nikto iný, ale austrálska legenda. Grey Dogs zahrá hard rock covery 80. – 90. rokov od skupín Metallica, Judas Priest, Accept, Iron Maiden a Motörhead. Oravia – Deep Purple tribute band prispeje do hudobného bláznenia s nestarnúcimi hitmi anglickej hardrockovej skupiny.

(Ne)originály s pozitívnym vzťahom k idolom, ktorých repertoár interpretujú veľmi profesionálne, navodia pódiovú ilúziu, ktorá vás prenesie na veľké pódia. Revivalové kapely často prispôsobujú aj imidž svojim vzorom a vy sa chvíľami skutočne ocitnete vo svete hudobných velikánov. Keď si odmyslíte, že asi by bolo ťažké alebo už nemožné dostať všetkých na jedno pódium, odmeníte potleskom tých, ktorí sa pokúšajú dotknúť sa ťažko dosiahnuteľných hviezd. Show za to určite stojí. Výrazné vokály, elektrické gitary, basgitary aj bicie vás dostanú do rockovej agónie. Príďte sa o tom sami presvedčiť do Amfiteátra a vypočuť si nielen cover verzie, ale aj vlastné skladby. Koncerty sa začínajú o 16:00 hod.

From The Six

Košická rock/metalová kapela From The Six je päťčlenné zoskupenie, ktoré pôsobí na scéne od roku 2016. Zaujímavosťou je, že v skupine, hrajúcej tvrdú gitarovú muziku, majú aj ženu – bubeníčku Aďku Vargovčíkovú. Zvyšok zostavy tvoria Kristian “Kiko” Kohút (spev), Jakub Balog (gitara), Peter Kelbel (gitara) a Boris Goga (basgitara). Ako každá začínajúca formácia aj cieľom tejto je vydať album, na ktorom postupne pracujú.

Na koncertoch sa prezentujú prevažne vlastnou tvorbou, ale svoje vystúpenia dopĺňajú aj cover verziami známych hitov. Na Revival feste 2019 sa sústredia na hity heavy metalovej kapely Mötley Crüe, ktorá je považovaná  za jednu z najúspešnejších hardrockových amerických skupín. Malú ochutnávku z ich repertoáru ponúkne aj pätica hudobníkov, ktorá sa bude snažiť priblížiť sa jednému zo svojich vzorov.

 The Minority – Green Day tribute SK

Rockový podvečer bude aj v znamení legendárnej punk-rockovej kapely Green Day v podaní The Minority – Green Day tribute.SK. Zoskupenie vzniklo pred štyrmi rokmi z vášne jej členov Peťa, Miša a Lukáša pre hudbu už legendárnej americkej punk rockovej kapely. V revivalovej show nebudú chýbať tie najznámejšie a najväčšie hity, ktoré mapujú vyše 20-ročnú históriu.

Kapela má za sebou množstvo vystúpení na festivaloch, motozrazoch, v kluboch a privátnych akciách na Slovensku, v Čechách, Nemecku a Rakúsku. Neustále posúva hranice a kvalitu svojich koncertov po zvukovej, imidžovej a umeleckej stránke s cieľom vzdať poctu kapele, ktorá ich tak ovplyvnila a priniesť svojim priaznivcom neopakovateľný zážitok.

GeRock – KABAT revival

Skupina GeRock – KABAT revival hráva pesničky od českej rockovej kapely Kabát. Štyria nadšenci so zmyslom a citom pre český rock sa zišli v auguste pred štyrmi rokmi a už v októbri sa predstavili s repertoárom známych skladieb ako Burlaci, Malá dáma, Stará Lou, Bára či Pohoda s veľkým úspechom. Presvedčili hlavne sami seba, že to robia dobre.

V roku 2016 sa zúčastnili na niekoľkých letných festivaloch po celom východe. Stále pracujú na rozšírení hudobného repertoáru. Vo svojom portfóliu majú dnes 30 skladieb od skupiny Kabát. Kapela hrá od začiatku v pôvodnom zložení: Peter Imrich – gitara, spev, Viliam Gruška – gitara, vocal, Tomáš Tospi Spišák – basová gitara a Dušan Dudáš – bicie, vocal.

Grey Dogs – hard rock cover 80. – 90. roky

Skupina Grey Dogs účinkuje na košickej rock-cover scéne od roku 2011. Odvtedy si získala stovky verných fanúšikov. Rockové svetové hity s čiastočne zmeneným aranžmánom, poznamenané podpismi gitaristov, vyvolávajú pocit spolupatričnosti k tradičnému tvrdému, melodickému a rytmickému rockenrolu.
Za sebou má množstvo odohraných koncertov. Energická pódiová show, plná dynamiky, gitarové súboje a maximálne nasadenie všetkých členov vás nenechá chladnými a zaručene zdvihne zo stoličiek. V ich podaní zaznejú skladby skupín Metallica, Judas Priest, Accept, Iron Maiden a Motörhead.

AC/DC revival

Austrálsku hardrockovú skupinu AC/DC založili pred 46 rokmi bratia Malcolm a Angus Youngovci. Ich slovenskú napodobeninu a najslávnejšie hity si budete môcť vypočuť v podaní kapely AC/DC revival na festivale v košickom Amfiteátri na čele s Tiborom McFiz Fizekom (spev). Farba jeho hlasu je neskutočne podobná originálu. Na sólovej gitare zahrá Mário Young Gajarský. K nemu sa pridajú Denis Young Bango (gitara), Stanislav Stanley Žúdel (basová gitara) a Henrich Heňo Bič (bicie).

Členovia kapely pochádzajú z rôznych kútov Slovenska, ale jedno majú spoločné – lásku k hudbe a obdiv hudobného vzoru od protinožcov. Do akej miery sa im darí siahať na hudobné ikony, mali možnosť posúdiť Košičania už viackrát. Boli prví, kto podporil myšlienku organizovania Revival festu v Košiciach a preto už šesť rokov patria k stálym hosťom a publikum si ich stále žiada.

Oravia – Deep Purple tribute band

Vznik kapely Oravia – Deep Purple tribute band sa datuje od roku 1995. Myšlienka založiť ju pochádza od basového gitaristu Miroslava „Beňa“ Sameka.  Po dvoch rokoch intenzívneho skúšania mala kapela prvé koncertné vystúpenie na Hviezdoslavovom námestí v Dolnom Kubíne a tak sa začala cesta a púť po kluboch, puboch a festivaloch na Slovensku, v Čechách a Poľsku.

Z pôvodnej zostavy zostali  len dvaja členovia Miroslav Beňo Samek (basa) a sólový spevák Tomáš Ďaďo. Doplnili ju sólový gitarista Tibor „Bushfield“ Bušo, pozíciu bubeníka zastáva  Jaroslav Kaprálik a klávesy sú doménou Petra Jelínka. Oravská kapela hrala prvých šesť rokov rozmanitý repertoár. Neskôr sa zhodli, že im najlepšie sedí Deep Purple a začali stavať na tejto kapele, čím sa zaradili medzi revivalové kapely.

Vstupenky online:

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.