Pódium bude patriť novým tváram slovenského jazzu

Vo februári sa priestory Košických kultúrnych centier naplnia kvalitnou džezovou hudbou v podaní známych hudobníkov a spevákov. Na pódiách Kunsthalle/Haly umenia a Kasární/Kulturparku sa počas prvého ročníka Jazz Days vystrieda niekoľko zaujímavých hostí. Milovníci tohto hudobného žánru sa môžu tešiť na Zuzanu Mikulcovú a jej Band a košickú rodáčku Sisu Feher & Fehero Rocher. V Kasárňach/Kulturparku vystúpia 11. februára o 19:30 hod. Ďalší koncert bude patriť svetoznámemu basgitaristovi Richardovi Bonovi v Kunsthalle/Hale umenia (21. 2.).

Vypočujte si upútavku.

ZUZANA MIKULCOVÁ

Zuzana MikulcovaZuzana Mikulcová dlho pôsobila ako speváčka v rôznych kapelách, teraz píše vlastnú hudbu. Autorský projekt Zuzana Mikulcová Band funguje približne dva roky. Piesne žánrovo nedefinuje, vníma ich ako fúziu viacerých pohľadov a smerov, ale čo všetky piesne spája, je istá výpoveď v textoch, ktoré píše v slovenčine. V tomto roku jej vyšiel prvý autorský album Slová. Novinka je výpoveďou mladej pesničkárky s nezameniteľným hlasovým prejavom.

Veľkým prínosom pre ňu bola spolupráca s kapelou Sanyland, po boku výborných muzikantov (Juraj Griglák, Peter Binder, Peter Szabados a i. …). Hudbe sa venuje od detstva. Odbor skladba a aranžovanie populárnej hudby a odbor populárny spev vyštudovala na Konzervatóriu v Prahe. V súčasnosti študuje na VŠMU v Bratislave.

V roku 2009 Zuzana získala hlavnú cenu súťaže „Nové tváre slovenského jazzu“, organizovanej Slovenskou jazzovou spoločnosťou. Predstavila sa aj v televíznom programe “Legendy popu”. Minulý rok vystúpila s kapelou, ktorú tvoria mladí a kreatívni muzikanti z rôznych kútov Slovenska ako predskokan Jamesovi Bluntovi v Bratislave. tvoria mladí a kreatívni muzikanti z rôznych kútov Slovenska

SISA FEHER & FEHERO ROCHER

sisa feherQuintet speváčky Sisy Fehérovej Fehero Rocher je zoskupenie, oscilujúce medzi jazzom, bluesom a alternatívou. V repertoári predstavuje autorské skladby a nápadité aranžmány jazzových aj nejazzových kompozícií. Je to hudba plná napätia a emócií, vedená Sisiným energickým prejavom zamatového hlasu, skvelo podporená soulovým gitarovým doprovodom Tonyho Dlapu a vnímavou citlivou hrou pianistu Federica De Vittora.

V novembri 2014 sa zúčastnili súťaže Nové tváre slovenského jazzu v bratislavskom Nu Spirite, odkiaľ si odniesli Cenu za individuálny výkon a zrelý koncept. Fehero Rocher má za sebou mnoho koncertov v Česku a v Nemecku a rôznorodú účasť na jazzových festivaloch v týchto krajinách, ale aj v Turecku či na Slovensku. Vystúpili v pražskom Akropolise ako support talianskej kapele Mop Mop či na Bratislavských jarných jazzových dňoch ako support Richarda Bonu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.