Poďte prežiť magické leto do Kulturparku s hviezdami pod hviezdami i cez deň

Leto bude viac než vytúžené. Po tom, čo sme si všetci prešli, by sme si naozaj zaslúžili, aby bolo konečne podľa našich predstáv – horúce, príjemné, pohodové, veselé a kultúrne. Také, aby sme si vydýchli a konečne sa nadýchli. Každý ho chce prežiť síce po svojom pri vode či na horách, ale spestriť si ho môžete aj inak. Napríklad aj tak, že prijmete pozvanie a strávite príjemné chvíle spolu s umelcami pod korunami stromov v areáli Kasární/Kulturparku, kde pre vás pripravujeme bohaté kultúrne leto od 1. júla do 4. septembra 2021. Aj keď sme si ho vlani užili len tak diétne, tentoraz Leto v Kulturparku bude naozaj kalorické, s nabitým programom a zaručujeme, že každému sa ujde veľká porcia z pestrého menu kvalitnej hudby, divadla, filmu, tanca, detských podujatí a predovšetkým hostí, ktorí prídu medzi svojich fanúšikov zahrať, zaspievať, zatancovať konečne naživo.

Tak, ako chýbali oni vám, tak ste im chýbali aj vy. Aj preto budú chcieť dobehnúť to, čo zmeškali – rozdávať radosť a čerpať energiu od svojho publika. Online to jednoducho nejde. Nemá to šťavu a tú správnu atmosféru. O to viac si ju budete môcť vychutnať na živých koncertoch a predstaveniach v príjemnom prostredí parku pod hviezdami, ale aj počas dňa. V utorky vás budú zabávať DJi, stredy budú vyhradené profesionálnym i amatérskym divadlám, každý štvrtok budú na pódiu pred Papou menšie koncerty, v piatky a soboty na vás čakajú veľké koncerty a v nedeľu to bude mix. Oproti predchádzajúcim rokom bude hlavné pódium situované v zadnej časti parku pri parkovisku a návštevníci budú môcť zostať v areáli aj počas programu.

Trinástka síce nepatrí medzi šťastné čísla, ale trinásty ročník bude skutočne výnimočný. Po dlhých mesiacoch odriekania si kultúrnych zážitkov sa budeme môcť vrátiť k tomu, čo obohacuje nášho ducha, zabávať sa, radovať sa a užívať si to, o čom alebo o kom sme mohli počas pandémie iba snívať. Tak sa prebúdzajme zo sna. Košické kultúrne centrá sa pokúsia splniť vaše priania a umožniť stretnutia s tými umelcami, ktorí sú vášmu srdcu blízki.

Košické kultúrne centrá sa pokúsia splniť vaše priania a umožniť stretnutia s tými umelcami, ktorí sú vášmu srdcu blízki. Potešiť vás prídu headlineri  Peter Bič Project, Hrana, Adam Ďurica, Štefan Štec, Slobodná Európa, Nocadeň,, Richard Müller, IMT Smile, Desmod, ale aj KALI, Filip Jančík, ZONA A, Zayo či Štátna filharmónia Košice, ktorá uvedie koncert Piazzolla – Bernstein s francúzskou trubkárkou Lucienne Renaudin Vary. Na jednom koncerte vystúpia všetci členovia WELOVEVERYSIMPLE (WLVS) – Saul, Nuri, Nicholas Naison, Taomi, Wen, Hujdy. Nice Day poskytne priestor ďalším raperom – Gleb, Dalyb, Similivinlife, Faux Paux, Čata múz, madebypearls. A to nie je zďaleka všetko. Počas štvrtkových večerov sa na pódiu pred kaviarňou Papa vystriedajú skupiny Ecliptic, Kaschauer Klezmer Band, Nina Rosa, Gapa a Palikerav.

Štátne divadlo Košice uvedie operetu Vojvodkyňa z Chicaga a tanečnú prechádzku po krásach slovenského folklóru Rodná zem. Divadlo Múza Teatro uvedie komédiu Už ti nikdy nenaletím, divadlo Na skok uvedie predstavenie Tri sestry, divadlo KĽUD príde s inscenáciou Vichodňarska draha kolo šveta za 80 minut, plus-minus, divadlo Nad vecou prinesie hru Lesk diamantov a Divadlo P.A. si pripravilo hry Culturkríza a Konečná. Zábavu si návštevníci užijú aj počas predstavenia Stand up Comedy s Michaelom Szatmarym, Simonou, Samom Trnkom a Joe Trendym a Ladies Comedy predvedie show s Didianou a Lujzou s hosťami Barborou Piešovou a Simonou Salátovou.

Deti budú zabávať rozprávkami Haliganda, Cililing, Divadelný svet, Babadlo, SpozaVoza, Bardejovské divadlo, divadlo Etudy, Mici a Mňau a Divadlo na hojdačke. Pre rodiny s deťmi pripravila Štátna filharmónia Košice koncert Príbeh hudby: Opera letí. Na zvedavé deti čaká Kúzelná fyzika a Deň vedy so Steelparkom.

Leto v Kulturparku bude aj o poézii (Prečítané leto, Slam Poetry, Poetry jam), pripravte sa na športové nedele Active Life, premietať sa bude v Kine pod hviezdami – 100 rokov slovenského filmu, v parku zaparkuje autobus Bažant Kinematograf. Vzduch nepochybne rozvíri folklórny súbor Lúčnica.

Príďte do Kulturparku stráviť leto. Stále sa bude niečo diať a v parku môžete relaxovať od rána do večera. O občerstvenie sa postarajú v kaviarni Papa, aj v stánkoch s čapovanými nápojmi a dobrým jedlom počas celého dňa.

Leto v Kulturparku odštartuje podujatím Hurá, je tu leto 1. júla 2021, ktoré pripravilo mesto Košice v rámci Košického kultúrneho leta. Bude to hudobná, tanečná a spevácka prechádzka klenotnicou najznámejšieho slovenského ľudového umenia v profilovom programe všetkých zložiek jubilujúceho folklórneho súboru Vranovčan. Mesto pozýva Košičanov do parku aj 29. augusta 2021 na tradičnú hudobnú prechádzku najznámejšími operami a operetami sveta. Exkluzívna show OPERETA GALA prinesie známe hity hudobných umelcov a sólistov z maďarskej Interoperety Budapešť pod vedením šéfdirigenta Pála Farkasa.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.