Poďte prežiť magické leto do Kulturparku s hviezdami pod hviezdami i cez deň

Leto bude viac než vytúžené. Po tom, čo sme si všetci prešli, by sme si naozaj zaslúžili, aby bolo konečne podľa našich predstáv – horúce, príjemné, pohodové, veselé a kultúrne. Také, aby sme si vydýchli a konečne sa nadýchli. Každý ho chce prežiť síce po svojom pri vode či na horách, ale spestriť si ho môžete aj inak. Napríklad aj tak, že prijmete pozvanie a strávite príjemné chvíle spolu s umelcami pod korunami stromov v areáli Kasární/Kulturparku, kde pre vás pripravujeme bohaté kultúrne leto od 1. júla do 4. septembra 2021. Aj keď sme si ho vlani užili len tak diétne, tentoraz Leto v Kulturparku bude naozaj kalorické, s nabitým programom a zaručujeme, že každému sa ujde veľká porcia z pestrého menu kvalitnej hudby, divadla, filmu, tanca, detských podujatí a predovšetkým hostí, ktorí prídu medzi svojich fanúšikov zahrať, zaspievať, zatancovať konečne naživo.

Tak, ako chýbali oni vám, tak ste im chýbali aj vy. Aj preto budú chcieť dobehnúť to, čo zmeškali – rozdávať radosť a čerpať energiu od svojho publika. Online to jednoducho nejde. Nemá to šťavu a tú správnu atmosféru. O to viac si ju budete môcť vychutnať na živých koncertoch a predstaveniach v príjemnom prostredí parku pod hviezdami, ale aj počas dňa. V utorky vás budú zabávať DJi, stredy budú vyhradené profesionálnym i amatérskym divadlám, každý štvrtok budú na pódiu pred Papou menšie koncerty a divadlá, v piatky a soboty na vás čakajú veľké koncerty a v nedeľu to bude mix. Oproti predchádzajúcim rokom bude hlavné pódium situované v zadnej časti parku pri parkovisku a návštevníci budú môcť zostať v areáli aj počas programu.

Trinástka síce nepatrí medzi šťastné čísla, ale trinásty ročník bude skutočne výnimočný. Po dlhých mesiacoch odriekania si kultúrnych zážitkov sa budeme môcť vrátiť k tomu, čo obohacuje nášho ducha, zabávať sa, radovať sa a užívať si to, o čom alebo o kom sme mohli počas pandémie iba snívať. Tak sa prebúdzajme zo sna. Košické kultúrne centrá sa pokúsia splniť vaše priania a umožniť stretnutia s tými umelcami, ktorí sú vášmu srdcu blízki. Potešiť vás prídu takí headlineri ako Peter Bič Project, Hrana, Adam Ďurica, Štefan Štec, Slobodná Európa, Nocadeň,, Richard Müller, IMT Smile, Desmod, ale aj KALI, Filip Jančík, ZONA A či Štátna filharmónia Košice. A to nie je zďaleka všetko. Čaká na vás ešte oveľa viac prekvapení.

Počas štvrtkových koncertov a divadelných večerov sa na pódiu pred kaviarňou Papa budú striedať skupiny Ecliptic, Kaschauer Klezmer Band, Nina Rosa, Gapa, Palikerav, divadlo Na skok uvedie predstavenie Tri sestry, divadlo KĽUD príde s inscenáciou Vichodňarska draha kolo šveta za 80 minut, plus-minus, divadlo Nad vecou prinesie hru Lesk diamantov, divadlo Múza Teatro uvedie komédiu Už ti nikdy nenaletím, Divadlo P.A. si pripravilo hry Culturkríza a Konečné.

Pripravené sú aj ďalšie divadelné podujatia Vojvodkyňa z Chicaga, Rodná zem, Stand up Comedy s Michaelom Szatmarym, Ladies Comedy, deti budú zabávať Haliganda, Cililing, Divadelný svet, Babadlo, SpozaVoza, Bardejovské divadlo a Divadlo na hojdačke, ale aj koncert pre rodiny Opera letí.

Leto v Kulturparku bude aj o poézii (Prečítané leto, Slam Poetry, Poetry jam), pripravte sa na športové nedele Active Life, premietať sa bude v Kine pod hviezdami – 100 rokov slovenského filmu, v parku zaparkuje autobus Bažant Kinematograf a na zvedavé deti čaká Kúzelná fyzika a Deň vedy so Steelparkom. Vzduch nepochybne rozvíri folklórny súbor Lúčnica.

Príďte do Kulturparku stráviť leto. Stále sa bude niečo diať a v parku môžete relaxovať od rána do večera. O občerstvenie sa postarajú v kaviarni Papa, aj v stánkoch s čapovanými nápojmi a dobrým jedlom počas celého dňa.

Kultúrne košické leto odštartuje mesto Košice podujatím Hurá, je tu leto 1. júla 2021. Bude to hudobná, tanečná a spevácka prechádzka klenotnicou najznámejšieho slovenského ľudového umenia v profilovom programe všetkých zložiek jubilujúceho folklórneho súboru Vranovčan. Mesto pozýva Košičanov do parku aj 29. augusta 2021 na tradičnú hudobnú prechádzku najznámejšími operami a operetami sveta. Exkluzívna show OPERETA GALA prinesie známe hity hudobných umelcov a sólistov z maďarskej Interoperety Budapešť pod vedením šéfdirigenta Pála Farkasa.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.