ZRUŠENÉ!!! Pohľad fotografky Kvet Nguyen cez objektív inakosti a identity

Ďalším z podujatí tohtoročného festivalu DAAVS (Dni aktuálnych audiovizuálnych stretnutí) je výstava Kvet Nguyen: Tomorrow in Question/Zajtrajšok je otázny, ktorá bude prístupná verejnosti v Galérii Alfa v Kasárňach/Kulturparku. Pozrieť si ju budú môcť návštevníci od 18. do 30. novembra 2021 v čase od 13:00 do 19:00 hod. denne okrem pondelkov.

Výstava, ktorú pripravila VUNU Gallery Košice, reflektuje vnútorný stav Kvet Nguyen po rokoch otvárania tém post migrácie, identity a diaspory na Slovensku. Koncepcia vychádza z bezvýchodiskovej vízie politiky identít a spochybňovania významu aktivistického či sociálneho umenia.
„Výstava je vizualizovanou úvahou autorky nad jej doterajšou umeleckou cestou. Otvorenou výpoveďou, prezentujúcou aj to, čo nevidieť v prvom pláne jej mediálneho obrazu. Uvažovaním a pochybovaním nad príbehom, ktorý svojou tvorbou prezentuje, nad kultúrnymi konvenciami spájaných s politikami identít a umením, ktoré preberá na seba bremeno zodpovednosti nad stavom sveta,“ priblížila výstavný projekt kurátorka Beata Jablonská.

Kvet Nguyen je slovenská fotografka s vietnamskými koreňmi. Prostredníctvom fotografie vyjadruje vnútorné prežívanie. Narodila sa aj vyrástla na Slovensku, v Nových Zámkoch, kam sa jej rodičia prisťahovali z Vietnamu. Kvet na svoju kultúru poukazuje aj prostredníctvom fotografie, ktorej sa začala venovať pred desiatimi rokmi. Vo svojej tvorbe skúma otázky identity, inakosti a spolužitia menšín s majoritou. A vy budete mať príležitosť pozrieť si ju na výstave.

Podujatie sa koná v režime kompletne zaočkovaní.

Vernisáž: 18. novembra 2021 o 18:00 hod.

Vstupenky online:

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.