Polievkový festival JE ZRUŠENÝ z dôvodu nízkeho počtu nahlásených tímov

Obľúbený, komunitný Polievkový festival sa z technických a hygienických dôvodov presunul z 12. októbra na 30. novembra 2019. Avšak v novembrovom termíne sa kvôli nízkemu počtu nahlásených tímov neuskutoční.

 „Vzhľadom na to, že sa nám na nový termín prihlásilo málo komunitných tímov, musíme Polievkový festival zrušiť. Chceme udržať jeho vysoký štandard, na ktorý boli Košičania doteraz zvyknutí počas jeho siedmich ročníkov. Rozhodli sme sa, že do budúceho roka pripravíme nový koncept festivalu,“ vysvetlil projektový manažér Matúš Binc.

O Polievkovom festivale

Polievkový festival mal za sebou 7 ročníkov, ktoré sa, okrem prvého ročníka, uskutočnili v areáli Kasární/Kulturparku. Hlavnou myšlienkou festivalu je prezentovať a spoznávať košickú národnostnú a kultúrnu rozmanitosť, odstraňovať bariéry, ktoré vznikali medzi ľuďmi rôznych skupín a etník, podporiť toleranciu a prispieť k vzájomnému dialógu medzi majoritou a minoritou nášho mesta.

Prihlásené komunitné tímy

Na Polievkáč sa prihlasovali rôznorodé národy, kultúry, komunity, menšiny, ktoré sa chceli prezentovať pred celými Košicami a zaujať svojou výnimočnosťou, aktivitami, záujmami, a hlavne polievkou.

„Zrušenie festivalu nás mrzí hlavne kvôli prihláseným komunitným tímom. Ich zanietenosť a chuť dodržať podmienky bola obdivuhodná. Žiaľ iba malému počtu tímov sa podarilo splniť všetky platné právne predpisy vrátane hygienických noriem, ktoré súvisia s prípravou a vydávaním polievok,“ dodáva Matúš Binc.

Vrátanie lístkov

Zakúpené lístky je možné vrátiť v priestoroch Informačného Centra Delta na Kukučínovej 2 (Biele námestie pred vstupom do areálu Kultuparku) počas jeho otváracích hodín každý deň vrátane víkendu od 10:00 do 18:00 hod. Ak si návštevníci kúpili lístky online, stačí napísať na office@k13.sk požiadavku na storno lístkov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.