Pomaranč namieša v prvý večer festivalu vitamínový hudobný drink

Pri organizovaní hromadných podujatí, a to aj v prípade, že sa konajú v exteriéri, sú rúška povinné. Rovnako je nutná dezinfekcia rúk. Účastníci sú povinní dodržiavať pokyny organizátora o rozostupoch osôb a sedení a ďalšie opatrenia, týkajúce sa prevencie ochorenia COVID 19, ktoré budú zverejnené pri každom podujatí na viditeľnom mieste.

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________

Príjemné osvieženie prinesie na festival Leto v parku košická hudobná formácia, ktorá má nielen šťavnatý názov, ale aj príchuť, ktorej je len ťažké odolať. Pomaranč – jeho chuť pozná každý z nás a ako znie, to si príďte vypočuť na prvý koncert leta. „Pomarančáci“ sa už nevedia dočkať.

Pódium pred kaviarňou Papa v Kasárňach/Kulturparku bude skupine Pomaranč vyhradené 24. júla 2020 od 19:00 hod. Namiešajú vám ten správny hudobný kokteil funku, džezu, ska, rocku. Ich svieži prejav prekvapí nejedného poslucháča kvalitným hudobným prevedením. Ale to už poznáme. V parku ich neuvidíme po prvý raz a vždy to malo šťavu. Prosto kvalitné ovocie a dobrý odšťavovač.

Hrať začali ešte za školských čias počas štúdia na Súkromnej základnej umeleckej škole na Krosnianskej ulici v roku 2014. Ich hudobný žáner prešiel vývojom od džezových štandardov cez funkové groovy. Mladá skupina, ktorej vekový priemer bol v začiatkoch šestnásť rokov, začínala ako školský big band pod odborným dozorom známeho saxofonistu Mária Gapu Garberu. Bol to práve on, kto v mladých ľuďoch podnietil vášeň pre džez, ska a funky. Účinkovali na rôznych džezových súťažiach a mestských festivaloch. Kreatívny prístup jeho členov priniesol okrem improvizovaných sól aj typické farebné zladenie oblečenia – čiernej a oranžovej. S príchodom nových členov sa smerovanie zmenilo. Pomaranč začal obmieňať pôvodné autorské skladby a pridávať do nich prvky reggae či rocku.

Zostavu tvoria saxofonistka a speváčka Barbora Diňová, trubkár Richard Solárik, basgitarista a frontman Matej Bobrik, bubeník Števo Faško a gitarista Peter Hreha.

Keď ste práve dostali chuť na tropické ovocie plné vitamínov, tak neváhajte prísť podporiť hudobníkov síce nie pod pomarančovníky, ale pod gaštany, pretože sa bude podávať mix hudobných štýlov oranžovej farby. Drink osvieži, poteší a spríjemní letný večer.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.