Pomôž mestu zmeniť jeho tvár, aj o tom je festival USE THE C!TY

Posunutý termín festivalu USE THE C!TY sa blíži a vrcholia aj prípravy na jeho zorganizovanie. Mesto bude v dňoch 10. – 11. septembra 2020 patriť obyvateľom, ktorí môžu prispieť k tomu, aby skrášlili a zatraktívnili zákutia Košíc nápadmi a stali sa aj súčasťou zaujímavého programu. Zapojiť sa môže každý. Hľadajú sa umelci, hudobníci, dobrovoľníci aj šikovné ruky, ktoré vytvoria niečo nezvyčajné a pekné. Dvanásty ročník multižánrového festivalu prinesie z každého rožku trošku – trošku tanca, divadla, hudby, graffiti, háčkovania a ešte oveľa viac.

Môžete napríklad uháčkovať rôzne farebné detaily, ktoré budú nainštalované v centre Košíc. V predchádzajúcich ročníkoch sme obháčkovali zastávky, vytvorili lampám kvetinové venčeky, uháčkovali hrdinský plášť obrích rozmerov či sídlisko, obliekli zvon Urban alebo stromy do plaviek…Tento rok to budú háčkované detaily.

Mesto poskytuje nekonečný tvorivý priestor, ktorý môžeme vyplniť háčkovanými maličkosťami – pavúčia sieť v korune stromov, dračie nohy na lavičke, had na stojane na bicykle, zlomené srdce na praskline v múre, figový list zakrývajúci detaily na nahej soche, čiapky na hlavách sôch, dúha na plote…  Pozrime sa na mesto inými očami ako zvyčajne. Hľadajme prázdne, všedné miesta a vdýchnime im farby, dajme bežným veciam, ktoré nás obklopujú, nový rozmer. Nájdite si všedné miesto, popremýšľajte, ako ho urobiť farebnejším a uháčkujte svoju predstavu a spoločne nainštalujeme vaše diela 11. 9. 2020 od 15:00 do 19:00 v centre mesta. Inšpirovať sa môžete na internete. Hľadajte heslo „yarn bombing“. Myslíte ekologicky, spracujte staré zvyšky.

Nadšencom umenia (profesionálom i amatérom) festival ponúka možnosť vyskúšať si maľovanie v centre mesta Montmartre počas obidvoch dní. Umelec môže maľovať na voľnú tému a svoje obrazy vystaviť vo vybraných kaviarňach počas festivalu, prípadne dlhšie. Prihlásiť sa možno do 24. augusta. Všetky otázky smerujte na e-mail: beata.andrejkova@k13.sk.

Program festivalu USE THE C!TY sa v týchto dňoch dotvára a vy môžete prispieť k tomu, aký tento ročník bude. Cieľom výmenníkov, ktoré ho každý rok pripravujú je, aby si každý užil mesto po svojom a vnímal ho z iného uhla. Spoločnými silami sa to určite podarí. Pripájame výzvy, ktoré vás môžu nakopnúť k tomu, aby ste popremýšľali o tom, čo by mu pristalo. Zmeniť ho môže každá maličkosť.

https://vymenniky.sk/blog/malujte-v-centre-mesta-vystavte-svoje-obrazy-v-spriaznenych-kaviarnach-pocas-festivalu-use-cty/

https://vymenniky.sk/blog/festival-use-cty-hlada-kaviarne-ci-restauracie-s-umeleckou-dusou/

https://vymenniky.sk/blog/uhackujte-s-nami-farebne-detaily-nainstalujte-ich-v-centre-kosic-v-ramci-festivalu-use-cty/

https://vymenniky.sk/blog/prezentuj-seba-kapelu-zadarmo-pocas-hudby-v-meste-2-2/

https://vymenniky.sk/blog/multizanrovy-use-cty-festival-sa-uskutocni-10-a-11-septembra/

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.