Postaviť sa sám proti prevahe publika vraj nie je sranda. Prečo sa potom všetci smejú?

Keď neviete, čo robiť so sebou v horúcich letných dňoch, tak si spomeňte na Mrázika a nesmrteľnú frázu „Je ti teplo, dievčička?“ a hneď vám zmrzne úsmev. Vieme však, kto vám ho zaručene rozmrazí. Stačí prísť na Leto v Kulturparku a o zábavu a široký úsmev sa vám postarajú známi zabávači so svojimi vtipnými príhodami zo života. Nenechajte ich rozprávať len tak do vetra a trápiť sa s tým, aby vás rozosmiali, ale smejte sa preto, že vás to baví, tak ako ich. Naozaj sú vtipní. Vycerte zuby a je úplne jedno, či sú pravé alebo náhrady.

Ostrieľaní komici sa po jednom postavia na pódium pred mikrofón proti prevahe obecenstva s očakávaním, že ste si nezaplatili vstupné preto, aby ste sa mračili. Nekazte to, na to naozaj nie je nikto zvedavý. Ostatní sa chcú baviť a keď plakať, tak len od smiechu. Michael Szatmary, Simona, Joe Trendy a Samo Trnka vedia bránice riadne potrápiť. Znudení pesimisti nech zostanú 24. júla 2021 o 19:00 radšej doma, ostatní sú vítaní. Keď zábava, tak s optimistami nielen na pódiu, ale aj v hľadisku. Stand-up comedy je to, čo potrebujete na zlepšenie nálady a týmto „vtipálkom“ sa to bez srandy darí. Inak by ste na ich vystúpenia, na ktoré je akosi vždy málo vstupeniek, nechodili a ani na sociálnych sieťach nehľadali.

Kto vlastne sú humorom obdarení stand-upisti, ktorí prídu medzi vás, aby rozveselili?

Michaela Szatmaryho skúste nebrať ako nadčloveka. Je to ťažké. Tento vyštudovaný politológ a dlhoročný televízny spravodajca už hypnotizoval divákov z pódia nielen v showke Silné reči, ale aj ako muzikant a skladateľ. Okrem toho sa snaží ľudí informovať o židovskom svete a keď zistil, že stres z chudoby je lepší ako ten pracovný, naplno sa začal venovať humoru a dcére. Keby Jerry Seinfeld nebol starší a lepší, určite by sa učil od neho. Aby nebol na všetko úplne sám, do Košíc si privedie hostí. Keby sa mu náhodou nepodarilo všetkých rozosmiať.

Joe Trendy, vlastným menom Teodor First, je vyštudovaný právnik, ktorý dokonca aj právnikom 5 rokov bol. Je jedným zo zoskupenia komikov, známych ako „Silné reči“. Miluje sociálne siete, ktoré aktívne zásobuje svojim humorom, ktorému niekedy rozumie len on. Keď ho však pochopíte, budete si ho chcieť adoptovať. Na YouTube má vlastnú Joe Trendy Show, kde si pozýva hostí zo slovenského showbiznisu.  Pravidelne vystupuje vo formáte Debilné vtipy. Jeho najobľúbenejšia reštaurácia je McDonald’s, nápoj Coca-Cola, pieseň Felicita a jedlo pizza. A ešte má rád peniaze. Dokáže sa uraziť aj na kompliment.

Medzi to najlepšie, čo ponúka slovenská stand-upová scéna, patrí aj jeho partnerka Simona Salátová. V tomto žánri zastupuje nežné pohlavie, ktorého je ako šafranu. Jej kolegovia zo Silných rečí jej hovoria, že je najlepšia, pretože toho času je asi jediná aktívna komička v tejto humornej brandži. Najradšej má ten pocit, keď vtip dozreje do pointy a masa ľudí sa naraz rozosmeje a zbavuje sa každodenných stresov. Nikdy dopredu nevie, ako budú na jej rozprávanie reagovať. Oni sú tí kati, ktorí povedia áno alebo nie. Zbožňuje smiech a politiku.

Vedátor Karol, čiže Samo Trnka, nemá záľubu len v popularizácii fyziky a chémie, čo je „dobre vedieť“. Tento ťažký stresman pred mikrofónom, pretože postaviť sa pred publikum sám nezvládne každý a jemu sa zavše chce umrieť od trémy, vie pobaviť aj inak ako pokusmi.  Komik a zabávač začal svoj stand-up v Silných rečiach, ako inak, zo života. Toho vlastného. Pozná ho divák komerčnej televízie i návštevník malých klubov. Stretnúť ho môžete naozaj kdekoľvek. Napríklad o deviatej ráno v jeho útulnom ateliéri. „Keď máte dve malé deti, skorému vstávaniu sa nevyhnete. A keď manželka zazrie, že som hore, už sa životu nedá uniknúť.“ Tak  o tom vtipne rozpráva iným.

Vstupenky online:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.