Použi mesto – USE THE C!TY ťa potrebuje

Hudba v meste, Hudba v električke, Guerilla gardening, Piknikovisko, Kartónové mesto, Tanec s bagrom, Štrikované grafity, Monumenty z kartónu, Bodies in the urban spaces, Flash mob na Hlavnej ulici. To všetko už bolo súčasťou festivalu USE THE C!TY. Tento rok  pripravujeme jeho ôsmy ročník. Počas štyroch dní, od  2. až do 5. júna, sa môžeš stať jeho aktívnou súčasťou. A to nielen ako návštevník.

IMG_7804zmensene

Festival USE THE C!TY je oslavou verejného priestoru. Dáva možnosť netradičným a najrôznejším formám umenia, aby použili ulice, budovy a všetko, z čoho sa mesto skladá. Jeho cieľom je ukázať obyvateľom Košíc, ako sa môžu zákutia mesta vplyvom umeleckého zásahu zmeniť. Podnecuje k tomu, aby konkrétne miesto ľudia vnímali inak, narušuje  každodennú rutinu a nevšímavosť k okoliu.

DSC_0266 .Dôležitou esenciou, bez ktorej by festival nemohol existovať, je participácia – aktívne zapojenie sa verejnosti. A to nielen počas festivalových dní, ale už pri organizovaní a príprave programu. Prvou z možností, ako sa zapojiť,  je uštrikovať si festival na mieru.

V predchádzajúcich ročníkoch sme obštrikovali stromy, zastávky MHD, niektoré košické sochy, most, spájajúci Mlynskú ulicu a Mestský park. Aj tento rok hľadáme ľudí, ktorí nám pomôžu s prípravou štrikovaných grafitov. Čo konkrétne obštrikujeme, to zatiaľ neprezradíme. Ostane to prekvapením do začatia festivalu.

Ak máš chuť byť súčasťou festivalu USE THE C!TY a pripojiť ruku k ozajstnému dielu, vyplň kontaktný formulár alebo napíš, zavolaj Alene Holubeckej, tel. č. 0908 965 243, email: alena.holubecka@k13.sk.

Postupne sa budú objavovať výzvy na zapojenie sa do ďalších častí festivalu. Pre viac informácií sleduj aj náš facebook USE THE C!TY festival.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.