Prelomový album Doroty Nvotovej je iný, ale autorka stále tá istá

Čerstvo vydaný z polovice konceptuálny album More, inšpirovaný cestovateľskou dušou herečky, speváčky, skladateľky, spisovateľky a publicistky Doroty Nvotovej, si budete môcť naživo vypočuť na koncerte v Kasárňach/Kulturparku. V Košiciach ho predstaví 1. februára o 19:00 hod.

Podpísaný album nebude jediné, čo si budú môcť jej priaznivci kúpiť. Vyšlo aj  pokračovanie jej autobiografického cestopisu Fulmaya na rázcestí, ktorého kúpou podporíte štúdium nepálskych detí.

Na najnovšom hudobnom diele pracovala Dorota Nvotová šesť rokov. Nájdete na ňom skladby zo všetkých miest, kde žila – Kathmandu, Bratislava, Moskva, Maledivy, Goa. Keďže každá skladba vznikala v inom životnom období, nahrávka vyniká pestrosťou a prekvapivými momentmi. Stále sú to však  jej pesničky, iba prístup je iný.

Nepočuť v nich citary, tablá ani iné etno prvky. Autorka sa spoliehala na svoje texty, silné harmónie a tentoraz aj na hudobníkov Vladislava „Slnka“ Šarišského, Filipa Hittricha a Mariána Slávka, s ktorými bude aj koncertovať. Práve títo muzikanti, známi aj z projektov Longital či Hrana, stáli pri zrode speváčkinho albumu a kompletne zmenili jej pohľad na vlastnú tvorbu. Samotná autorka hovorí o prelomovej nahrávke.

Dorota Nvotová odštartovala svoje hudobné pôsobenie v kapele Overground, pokračovala sólovou tvorbou a albumami Dorota Nvotová, Sila vzlyku a Just!. Hudobne sa podieľala na projektoch Peter a Lucia a Bolo nás jedenásť. Mimoriadne aktívna umelkyňa je tiež známou cestovateľkou a spisovateľkou. Cesty z Nepálu a Indie popísala v autobiografickom knižnom románe Fulmaya, ktorého pokračovanie uzrelo svetlo sveta spolu s novým albumom a vinylovou platňou. Prevádzkuje tiež vlastnú cestovnú kanceláriu, ktorá sprostredkúva netradičné zájazdy do Nepálu, Indie, Ruska, Maldív či treky v Himalájach.

Vstupenky online:

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.