ZRUŠENÉ!!! Prešovské trio Komajota oslávi pätnáste narodeniny so svojimi fanúšikmi

Z dôvodu zamedzenia šírenia koronavírusu a prijatých opatrení bolo podujatie zrušené.

Po vynútenej prestávke sa umelci vracajú na pódiá, aby svojimi vystúpeniami potešili publikum, ktoré bolo ukrátené o zážitky z dôvodu celosvetovej pandémie. Rovnako ako ostatných, zrušenie kultúrnych podujatí postihlo aj prešovské trio Komajota, ktoré plánovalo vystúpiť v Kasárňach/Kulturparku ešte v apríli. Svojim fanúšikom odkazujú, že do Košíc prídu odohrať sľúbený koncert 13. novembra 2020 o 19:00 hod. Veria, že im tentoraz vyjde. 

Hudobná skupina oslavuje v tomto roku pätnáste výročie a pri tejto príležitosti má pripravené turné do slovenských klubov. Hudobníci Martin Husovský, Marek Belanský a Stano Čorej prichystali nový koncertný program, založený na najväčších hitoch kapely.

Pop-progresívna kapela Komajota vznikla začiatkom roka 2005. Po účasti v súťaži U. S. Steel Talent Night sa dostáva ku vydavateľskej zmluve a následne na jar roku 2007 vydáva svoj debutový album Časopriestor. Získava ocenenie Aurel za objav roka,  album roka a ocenenie Slávik za objav roka 2007. Hneď nasledujúci rok 2008 vychádza druhý album s názvom Bludisko. Ich tretia platňa Kolobeh vyšla koncom roka 2010. Nasledovali Druhé slnko (2015), Priame prenosy (2016) a Potrubis (2018) na USB kľúči s knihou.

V rádiách sa medzičasom hralo dvanásť singlov: Ráno v novinách, Anjel, Ukradnutý, Žolík, Mesto v nás, Sedem nocí, Cez škáry, Voda v koši, Sme, Žiarovka, Most a Do tla. Mimoriadny úspech zaznamenala skupina so singlom Sedem nocí, ktorý sa vo finále Eurovízie 2009 umiestnil na 11. mieste.

Od roku 2011 sa prešovské trio zameriava na nové formy šírenia svojej hudby, ktoré ponúka internet. Sociálne siete, grafiku a videoklipy vníma ako základ pre šírenie svojej tvorby.

Po hudobnej stránke prešla Komajota za celý svoj čas na hudobnej scéne výrazným vývojom. Neustále pracuje so zvukom, elektronikou a netradičnými nástrojmi, pričom si zachováva svoj nezameniteľný skladateľský rukopis.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.