Pretancujte sa do zlatej éry swingu s Electro Swing Fever

A je to zase tu. Vyznávačov electro-swingu čaká v Kasárňach/Kulturparku pretancovaná sobotňajšia noc. Vychýrená Electro Swing Fever sa 3. marca po šiesty raz vracia do Košíc a sľubuje, že si na nej zoderiete topánky. Vyfintite sa tak, ako bolo zvykom v zlatej ére swingu a zabavte sa na večierku v štýle Veľký Gatsby, ktorý sa začína o 21:00 hod.

Na párty Electro Swing Fever bude najväčším lákadlom premiéra dámskej vokálnej swingovej kapely Paper Moon Trio z Bratislavy. Už odteraz sa môžete tešiť na trojicu šarmantných dám s husľami, ukulele a gitarou. Ich tvorba pozostáva najmä z amerických a anglických džezových piesní z 20. – 40. rokov minulého storočia.

„Vystúpi i pražský DJ a producent Max W. a DJ Swing Thing. Svoj Dj set tradičnejšieho swingu si ,strihne‘ aj Stell The HepCat. Táto DJ-ka a lektorka v jednej osobe povedie aj tanečný workshop. Návštevníkov naučí základy sólo charlestonu a ďalších swingových tancov,“ prezradil organizátor podujatia a DJ Jakub Kmošena.

Jedinečnosť elektro-swingovej horúčky je podľa neho v nenapodobiteľnej atmosfére, ktorú hostia sami vytvárajú. „Ich oblečenie, úsmevy a prívaly energie zaručene dostanú každého, kto na Electro Swing Fever príde po prvý raz. Snažíme sa prinášať odlesk štýlovej a elegantnej doby 30. rokov do súčasnosti. Miešame pompéznosť a noblesu večierkov à la Veľký Gatsby s energiou dnešnej tanečnej hudby.“

Jednou z hviezd noci bude nepochybne špičkový performer a electro-swingový DJ Swing Thing. Energický DJ zrýchli z nuly na sto za tri sekundy. Výrazne rytmickým electro-swingom rozčerí pokojné vody a nenechá nikoho stáť bez pohnutia. Je však profesionál a keď treba, udrží svoj temperament na uzde a zahalí tanečnú sálu do hmly jemných swingových melódií.

Za mixážny pult sa postaví aj osobitý DJ a producent MAX W. z Prahy s výnimočným citom pre výber a mix trackov. Je vyznávačom tvrdšej a údernejšej línie electro-swingu. Jeho sety kombinujú tradičný swing a modernú tanečnú hudbu so štipkou hip-hopu, dubstepu a drum’n’bassu. Poznávacím znamením je elegantná čierna košeľa, uhrančivý pohľad a schopnosť rozhýbať i zarytých nepriateľov tanca.

Energická swingová tanečnica Stell the HepCat zo Slovenska odtancovala, odsúťažila a odučila toho už veľa. Najviac jej učarovali tance 20. – 50. rokov minulého storočia  Venovať sa im začala v Bratislave, kde stála za vznikom tanečnej školy B-Swing. Na workshope naučí všetkých štýlovo sa hýbať. Na pódiu sa snáď táto mladá DJka zjavila priamo z minulého storočia, odkiaľ pochádza i základ jej hudobnej knižnice. Čo skladba to poklad. Vo svojich setoch hravo kombinuje nielen hot-jazzové kúsky zlatej éry swingu, melódie bigbandov a slávnych černošských interpretov, ale i energický neo-swing a electro-swing.

Na štýlovej párty nesmie chýbať živá hudba. O tú sa postarajú štýlové dámy z vokálnej swingovej kapely Paper Moon Trio, ktoré poznáme aj z orchestra Bratislava Hot Serenaders ako Serenaders Sisters. Spevavú trojku tvoria Andrea Kružliaková, Barbora Medeková a Juliana Šeregiová. To, ako krásne spolu ladia ich hlasy a nástroje, dokazuje trio v pôvabných dobových aranžmánoch, ku ktorým patrí aj prepracovaný imidž. A ako o sebe tvrdia: „… či už hráme groteskný charleston alebo koketný swing, cieľ a zámer je jediný – autentickou a originálnou interpretáciou sa preniesť do zlatých ér, kedy zábava znamenala kvalitu a noblesa nebola pýchou, lež cnosťou!“

Hudba, ktorú budú návštevníci počúvať, rozvibruje celé vnútro. Musíte si minimálne podupkávať nohou. Krásne a kvalitné melódie, čo nesú v sebe závan starých dobrých čias, vás zaručene dostanú do pohody. Tanečná noc bude dlhá, do skorých ranných hodín. Príďte sa nechať uniesť atmosférou zlatej éry swingu a roztočiť to na parkete.

Vstupenky online:

 

 

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.