Príďte diskutovať do Kunsthalle/Haly umenia

RonaiZamilovali ste sa do súčasného umenia, ale nerozumiete mu? Je vašou tajnou láskou alebo ho nenávidíte? Príďte aj o tom diskutovať už zajtra (18. 2.) o 17:00 do Kunsthalle/Haly umenia s autorom aktuálnej výstavy Petrom Rónaiom a jeho hosťami. 

Zaujímavé rozprávanie zaručuje Peter Rónai, ktorý prezradí viac o výstave Len pre plavcov... Zo širokého spektra vizuálnych aktivít je jeho dominantou elektronický obraz a video umenie, v ktorých osobitým spôsobom reflektuje „slovenskú virtuálnu realitu“ a samotný jazyk média. Jeho hostkou bude Alena Vrbanová, výtvarná teoretička a kurátorka. Vyštudovala odbor Veda o výtvarnom umení  na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave a pôsobila v Štátnej galérii v Banskej Bystrici ako historička umenia, neskôr ako riaditeľka. Dlhodobo sa venuje modernému a súčasnému umeniu na Slovenku so špecializáciou na voľnú grafiku. Zaujímajú ju aktuálne tendencie slovenského umenia, alternatívne a súčasné formy grafiky. Je autorkou desiatok samostatných a kolektívnych výstav, ako aj stálych expozícií. Od roku 2003 pedagogicky pôsobí na FVU Akadémie umení v Banskej Bystrici, kde prednáša slovenské a svetové umenie druhej polovice 20. storočia. Diskutovať budú s Vladimírom Beskidom, programovým riaditeľom K13 – Košické kultúrne centrá, ktorý je zároveň kurátorom výstavy v Kunsthalle.

Výstavu si počas diskusie môžu návštevníci pozrieť zdarma.

ronai DISKUSIA web

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.