Príďte zažiť magickú Hodinu medzi psom a vlkom s Richardom Müllerom

Ani v auguste nebudú priaznivci hudby ukrátení o skvelé zážitky z koncertov a o populárnych umelcov. Hudobný ošiaľ  v rámci Leta v Kulturparku bude pokračovať v nasadenom tempe až do začiatku septembra. Kto iný by mohol  viac potešiť publikum ako legendárny spevák Richard Müller. Zažite s ním a s jeho kapelou jedinečný koncert pod holým nebom 8. augusta 2021 o 19:00 hod. Ako vždy, máte sa na čo tešiť.

Spoločné chvíle s fanúšikmi naživo chýbali aj jemu. Počas lockdownu nezaháľal a náročné časy využil na komponovanie nových skladieb, z ktorých vznikol veľmi úspešný album. Hodina medzi psom a vlkom, na ktorú si okrem skladby Anomália všetku hudbu zložil sám, sa predáva tak dobre, že už má dokonca „Double Platinum“. Po jeho vydaní pripravil koncertný program Leto ´21, s ktorým sa predstaví v 12 mestách, Košice samozrejme nevynímajúc. Jeho skalní sa už nevedia dočkať

So skvelými muzikantmi odohrá skladby z aktuálneho albumu. ale chýbať nebudú ani notoricky známe hity ako Milovanie v daždi, Cigaretka na dva ťahy, Tlaková níž a ďalšie, bez ktorých si Richardove koncerty nemožno predstaviť.

„Keď som po štyroch rokoch vydával nový album, nepredstavoval som si, že ho ľudia príjmu až takto dobre. Teším sa z každého úspechu a pozitívnej odozvy fanúšikov. Ďakujem každému jednému, že napriek tejto komplikovanej dobe si kúpili moje CD alebo vinyl. Úprimne ďakujem,“ vraví dojatý Richard Müller.

Tak, ako všetkým hudobníkom, kvalitná hudba z pódií nám už všetkým veľmi chýbala. Priamy kontakt s fanúšikmi nič nenahradí a open air koncerty majú vždy jedinečnú energiu. Tú chce nasať nielen publikum, ale aj Richard Müller.

Na turné ľudí môže navnadiť aj ďalší singel z nového Richardovho albumu.  Po úvodnej skladbe Siedme nebo, ktoré predstavil vlani, teraz prináša razantnú skladbu Defekt na duši. Pieseň dostáva aj vizuálnu podobu ako lyric video, s fotografiami Maya Hirca, v postprodukcii Mariána Uhrína, strih a réžia Tomáš Slávik.

Album je pomenovaný po magickej nočnej hodine medzi treťou a štvrtou nadránom, keď podľa mágie umelci tvoria najlepšie diela, rodí sa najviac detí, ale tiež najviac ľudí umiera. Hudbu Richardovi otextoval jeho dlhoročný spolupracovník Peter Uličný. Ako poznamenal:

„Žijeme časy, ktoré majú dosť ďaleko od poézie. Ak si ju teda veľmi nemôžeme dopriať v bežnom živote, doprajme si ju aspoň v pesničkách.  Keby autori piesní rezignovali na takúto možnosť, bol by svet ešte šedivejší a surovejší, než v skutočnosti je. Ak by som mal parafrázovať názov tohto albumu, už by sme si nemohli vychutnať tú magickú hodinu medzi psom a vlkom,  pretože by sme sa dávno celkom „zvlčilí“. Preto je na svete poézia a preto som sa snažil aspoň čosi z nej prepašovať aj na tento album.“

Hudobná legenda Richard Müller je jedným z našich najúspešnejších a najpopulárnejších umelcov. Na hudobnej scéne je od 80-tych rokov minulého storočia, keď  sa  preslávil so skupinou Banket. Debutovým albumom bol v roku 1986 album „Bioelektrovízia“ plný hitov vrátane nesmrteľnej piesne skladateľa Vaša Patejdla – „Po schodoch“. Odvtedy sa Richard vypracoval   medzi absolútnu hudobnú špičku na Slovensku aj v Česku. Získal  osemnásť  cien a sedem nominácii v hudobnej ankete Aurel, štyri ceny v  ankete  Grand Prix rádio, dvanásťkrát umiestnenie medzi najlepšími  spevákmi v  ankete Slávik, ocenenie Krištáľové krídlo a album roka podľa  ZAI.  Richard je stále mimoriadne aktívny, jeho koncertné turné sú  takmer vždy  vypredané. Výnimočný talent, osobná charizma, nezabudnuteľný hlas, viac ako milión predaných nosičov a desiatky  skvelých koncertov ročne. To  všetko urobilo z textára, skladateľa a speváka žijúcu hudobnú legendu. A my budeme mať tú česť privítať ho po roku opäť v Košiciach.

Vstupenky online:

 

 

 

 

 

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.