Prihláste sa na Polievkáč a ukážte sa pred celými Košicami

Zaujmite svojou národnosťou, kultúrou, výnimočnosťou, aktivitami či záujmami polievkou, ktorá vystihuje váš príbeh, korene či životný štýl.

Prezentujte sa so svojim tímom na Polievkovom festivale a ukážte svoj prínos celým Košiciam.

Polievkový festival umožňuje rôznym skupinám, komunitám či minoritám, ktoré v Košiciach žijú a tvoria, prezentovať svoju odlišnosť a rozmanitosť. Jeho základným cieľom je odstrániť bariéry medzi majoritou a minoritami nášho mesta a podporiť toleranciu a rozvoj vzájomných dobrých vzťahov medzi obyvateľmi metropoly východu.

Ako sa zapojiť?

Možnosť stať sa súčasťou Polievkového festivalu a ukázať svoju kultúru, národnosť alebo etnikum má každý. Stačí, ak svoj minimálne dvojčlenný tím prihlásite do 1. septembra.

Ak ste priatelia, susedia, neformálna skupina, nezisková organizácia alebo komunita, prihláste sa prostredníctvom prihlášky pre komunity a zašlite nám recept polievky, s ktorou budete súťažiť. Časť nákladov vám preplatíme.

Ak vlastníte reštauráciu, hotel, penzión, gastro firmu alebo firmu s obdobným zameraním, neváhajte a odprezentujte svoje kulinárske umenie pred tisíckami Košičanov. Prihláste sa prostredníctvom prihlášky pre partnerov festivalu. V takomto prípade si prečítajte výzvu určenú pre partnerov Polievkového festivalu.

Ukážte, aké rôznorodé, rozmanité a pestré je naše mesto.

Prijmite naše pozvanie a spolu s nami vytvorte jedinečnú atmosféru Polievkáča pri miske vašej obľúbenej polievky.

Ako bude festival prebiehať?

Polievkáči, teda súťažné tímy, budú rozdelení do dvoch skupín.

Prvá skupina tvorená rôznorodými skupinami a komunitami zo záujmových, národnostných a iných minorít, bude o priazeň návštevníkov súperiť v súťaži o Najlepšiu polievku festivalu a jedna z nich získa Zlatú lyžicu festivalu a stane sa celkovým víťazom festivalu.

Druhá skupina bude pozostávať z profesionálov z oblasti gastronómie, ktorí festival a jeho základné myšlienky finančne podporujú.

Nie je to len o polievke

Okrem gurmánskeho pôžitku môžete zvýrazniť svoju jedinečnosť oblečením, hudobným či iným vystúpením alebo napríklad originálnou výzdobou vášho stánku. Alternatív je mnoho, kreativite medze nekladieme.

V prípade akýchkoľvek otázok sa na nás neváhajte obrátiť. Kontaktujte nás telefonicky na +421 55 30 09 501 alebo mejlom na polievkac@k13.sk.

Tešíme sa na vás

Organizačný tím Polievkového festivalu

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.