Príprava festivalu Rozmanitosť a „polievkáča“ sa už rozbehla

Do bohatého jesenného programu, ktorý pravidelne pripravuje tím projektu SPOTs, patrí už tretí rok festival Rozmanitosť. Približuje kultúrnu rôznorodosť mesta Košice cez jedlo, hudbu a komunitné aktivity. Tento rok sa bude konať v dňoch od 9. do 11. októbra.

Rozmanitost_Polievkovy_festival

Rozmanitosť je multižánrové podujatie, ktoré kreatívnym spôsobom predstavuje etnické, národnostné a iné menšiny, žijúce v Košiciach. Jeho cieľom je vytvoriť priestor na dialóg o tolerancii a vzájomnom spolužití medzi majoritou a minoritou nášho mesta. Kto sa na ňom po minulé roky zúčastnil, mal možnosť vidieť a počuť napríklad operu v mantáckom dialekte, folklórny súbor, výstavu fotografií a mnoho ďalšieho zaujímavého.

Neodmysliteľnou súčasťou a vyvrcholením festivalu bude medzi Košičanmi známy a veľmi obľúbený Polievkový festival. Tento rok pripadol na 11. októbra 2014 a uskutoční sa v areáli Kasární/Kulturparku od 14:00. V rámci neho budú mať rôzne komunity a organizácie (zo súkromného, verejného aj tretieho sektoru) príležitosť prezentovať sa svojou polievkou a zaujať ňou chuťové bunky návštevníkov a degustátorov. Okrem gurmánskeho pôžitku budú súčasťou festivalu aj sprievodné podujatia, medzi ktoré tradične patria dokumentárne projekcie, tanečné vystúpenia, workshopy a iné kreatívne formy prejavu komunít, žijúcich v Košiciach.

Možnosť stať sa aktívnou súčasťou Polievkového festivalu a prezentovať svoju kultúru, organizáciu, národnosť alebo etnikum obľúbenou polievkou či zaujímavým podujatím, ktoré budú doprevádzať celý festival, má u nás každý.

Svoje prihlášky posielajte do 21.9. 2014  na   festival@k13.sk.

Všetci ste srdečne vítaní!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.