Prvý apríl sa ponesie v znamení smiechu a komédií

Festivalu Art Film Fest, ktorý sa už po druhý raz bude konať v júni v Košiciach, predchádza séria filmových podujatí od začiatku roka. Art Film Fest v spolupráci so spoločnosťou Film Europe prináša každý mesiac špičkové filmové udalosti. V januári to bola prehliadka SCANDI – severská filmová lekcia, vo februári Minifest európskych rozprávok, v marci čaká na milovníkov dobrého filmu prehliadka francúzskych filmov Crème de la Crème v rámci Mesiaca frankofónie a prvý apríl bude patriť Comedy festivalu. V máji sa budú premietať víťazné filmy z posledných ročníkov najprestížnejšieho festivalu Cannes.

Prvý apríl bude v Kasárňach/Kulturparku veselý. Návštevníci sa zasmejú na troch komédiách. O šestnástej hodine uvidia film Mäsiari, o osemnástej Kňazove deti a o dvadsiatej ich pobaví Rodinka Bélier.

V dánskej čiernej komédii sa dozvedia tajomstvo úspechu dvoch podnikavých mäsiarov. Svend a Bjarne pracujú v malom mestečku a pretože ich už nebaví počúvať urážky svojho šéfa, rozhodnú sa založiť si vlastný obchod. Aj keď sa im spočiatku nedarí, z bezútešnej situácie ich vytrhne veľká zákazka. Objavia tajnú ingredienciu, ale záhadne začnú v meste miznúť ľudia…  Nechajme sa prekvapiť ako to celé dopadne.

Svieža satirická komédia Kňazove deti privedie diváka na malý ostrov chorvátskej Dalmácie. Adaptácia divadelnej hry Mate Mitišića, ktorý sa podieľal aj na tvorbe filmového scenára, humorným spôsobom reflektuje závažné a aktuálne témy dnešnej chorvátskej spoločnosti. V roku 2013 sa bizarná komédia režiséra Vinko Brešana okrem nominácie na Krištáľový glóbus uchádzala aj o Cenu EFA (európska obdoba Oscara) v kategórii Najlepšia komédia a na MFF v Pule si Nikša Butijer za herecké stvárnenie trafikanta Petara prevzal cenu Zlatá Arena za Najlepší mužský herecký výkon vo vedľajšej úlohe. Snímka bola uvedená aj na Medzinárodnom filmovom festivale Praha – Febiofest 2014.

Mladý kňaz Fabian sa pokúsi zvýšiť populačný rast svojským spôsobom. Spolu s pobožným majiteľom trafiky Petarom a lekárnikom Marinom prepichujú kondómy a antikoncepčné tabletky menia za vitamíny. Čoskoro sa presvedčia o tom, že cesta do pekla je vždy vydláždená dobrými úmyslami.

Komédia Rodinka Bélier rieši dilemu tínedžerky Pauly, na ktorej sú závislí jej nepočujúci rodičia. Keď sa jej naskytne možnosť zúčastniť sa na speváckej talentovej súťaži Radio France, musí sa rozhodnúť, či si splní sen alebo sa zachová ako vďačná dcéra. Aby toho nebolo málo, je zaľúbená do svojho spolužiaka. Cesta k splneniu cieľa je síce náročná, ale vôbec nie nemožná.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.