Rada vlády pre kultúru schválila Východiská stratégie rozvoja kreatívneho priemyslu v Slovenskej republike

Rada vlády pre kultúru schválila na svojom dnešnom, v poradí už šiestom zasadnutí, Východiská stratégie rozvoja kreatívneho priemyslu v Slovenskej republike a uložila Ministerstvu kultúry SR predložiť materiál do medzirezortného pripomienkového konania a následne na rokovanie vlády. 

Vytvorením Východísk stratégie rozvoja kreatívneho priemyslu v Slovenskej republike reaguje ministerstvo kultúry na potrebu vytvoriť prostredie stimulujúce kreativitu, inovácie a investície do kreatívneho priemyslu. Kreatívny priemysel označuje tie časti ekonomiky, ktoré vytvárajú ekonomickú hodnotu na základe individuálneho tvorivého vkladu či umeleckého nadania. Ide o sektor postavený na zhodnocovaní duševného vlastníctva, do ktorého možno zaradiť oblasti tvorivej činnosti ako architektúra, dizajn, film, hudba, ale aj tvorba počítačových hier či reklama a pod. Schválený materiál definuje potrebu vytvoriť medzirezortnú pracovnú skupinu (v gescii Ministerstva kultúry SR a v spolupráci s Ministerstvom hospodárstva SR, Ministerstvom dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR, Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR, Ministerstvom vnútra SR a Ministerstvom financií SR, ako aj Štatistickým úradom SR), úlohou ktorej bude vypracovanie Stratégie rozvoja kreatívneho priemyslu v Slovenskej republike.

zdroj: referát styku s médiami MK SR

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.