ZRUŠENÉ!!! Raper Gleb počas turné „rozbalí“ svoj nový EP kufor s letom

V súvislosti s opatreniami na zamedzenia šírenia ochorenia COVID-19 bolo podujatie zrušené.  

———————————————————————————————————————————————————————————-

Mladý raper a MC z Bratislavy Gleb, ktorý je známy hlavne fanúšikom underground scény, predstaví svojim fanúšikom svoj veľmi čerstvý hudobný počin – EP Leto v kufri počas svojho turné po Slovensku. Nevynechá ani košických priaznivcov, ktorí si budú môcť užiť jeho koncert  24. septembra 2020 o 20:00 hod. pod holým nebom v Kasárňach/Kulturparku.

Hudba, ktorú Gleb Veselov, pochádzajúci z Ruska, robí, je typická najmä pre londýnsku scénu. Niekoho s podobným prejavom je u nás pomerne ťažké nájsť. Od začiatku svojej kariéry si vyskúšal rozličné žánre – grime, glitch hop, drum´n´bass aj trap. Charakteristický je pre neho prísny flow, tvrdé beaty a energická show, ktorá dokáže strhnúť davy poslucháčov. Jeho texty sú plné odkazov, spomienok na život na sídlisku a dojmov z nekonečných párty.

Rapovať začal už v trinástich rokoch, neskôr začal tvoriť do drum´n´bassových beatov. Jeho prvým dielom je Bombaklad mixtape z roku 2009, na ktorom prevláda tzv. „špinavý“ a úmyselne nedokonalý zvuk. O dva roky neskôr vydal zbierku Kaša tape. Prvé EP Jaký shit (2012) sa hudobným štýlom začína podobať súčasnému.  Nasledoval mixtape Stanica ZOO (2013), vďaka ktorému sa začal dostávať medzi širšiu verejnosť. Hosťovali na ňom napríklad Delik či známy český DJ a producent NobodyListen. Po vydaní Stanica ZOO 2 Gleb upriamil svoju pozornosť na EP ZLOO, ktoré bolo prezentované ako jeho najvyspelejší počin. Začal sa odlišovať a vytvárať si vlastný zvuk. Medzitým mu vychádzali single.

Debutový album Lavička Pimpin uzrel svetlo sveta v roku 2017, na ktorom sa objavili MCs ako český Smack či Fobia Kid. Po ňom sa sústredil na nové EP Audiokniha, zamerané na storytelling z prostredia bratislavských sídlisk, doplnený tiež trackom postaveným na intenzívnom basslinovom podklade. Track Motorest bol predzvesťou Glebovho druhého albumu Gauč storytelling z minulého roku. Je to jeho prvý platinový album. Veľký úspech zožal na festivale Pohoda, kde rapoval pre 10-tisíc fanúšikov.

Tak, ako väčšina interpretov, tak aj Gleb sa zapojil do populárneho #Hot16challenge, ktoré videlo takmer milión ľudí, čo je o poznanie viac ako v prípade ostatných slovenských aj českých interpretov. Veľký zážitok z jeho release párty nového EP si budú môcť odniesť fanúšikovia tohto hudobného štýlu aj z košického koncertu.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.