Ravenclaw si vychutná domáce pódium, diváci metal

Prehliadka kapiel na festivale OPEN FEST I. na domácej pôde sa 31. mája nezaobíde ani bez košickej power metalovej kapely Ravenclaw. Je pre ňu vzácnou chvíľou predstaviť sa a zahrať pre košické publikum v Amfiteátri popri ďalších kapelách a vzácnych hosťoch, ktorí pod holým nebom predvedú svoje umenie a ohlušia rockovou hudbou svojich fanúšikov.

127172

Trio v zložení: Maťo – gitara, spev, Laďo – gitara, vokály, Juro – bicie sa dalo dohromady koncom roka 2002. Začali tvoriť prvé skladby, objavili sa prvé problémy s priestormi a chýbal im basgitarista. Pridal sa k nim Peťo a boli kompletní.  Autorom väčšiny skladieb aj textov v duchu rýchleho heavy/power metalu je prevažne Maťo. Veľký dôraz  kladie na melodiku skladieb. Po hluchom období sa pustili znovu do hrania. Vo februári 2004 prijali ponuku rockového klubu TUBA na odohranie svojho prvého koncertu, ktorý mal veľmi priaznivé ohlasy. V lete už hrali naživo ako predkapela PUNKREASu a slovenskej death metalovej legendy DEPRESY.

Kapela postupne začala do svojho štýlu primiešavať aj tvrdšie power a thrashove prvky a snažila sa vtlačiť vlastnú charakteristickú pečať do svojej tvorby. Nezhody o ďalšom fungovaní kapely viedli k odchodu Peťa a Láďu a poslednému koncertu v roku 2006. Čoskoro si skupina našla nového gitaristu Peťa a basgitaristku Tonku. Prijali ďalšieho gitaristu Moša a neskôr klávesáka Gabiho.  V roku 2007 pripravili očakávané demo AFTER TOMORROW. S piesňou Duality sa prihlásila do súťaže REBRÍK, ktorú aj vyhrala.  Cenu diváka si odniesla zo súťaže muziKE. Nasledovalo prvé miesto na 10. ročníku súťaže rockových kapiel ROKOKO a postupne sa chystala na nahrávanie nového albumu.

V roku 2009 si Ravenclaw zahral s legendou metalového tenorového spevu Andre Matosom a jeho kapelou v Košiciach. Koncertovali s českou legendou Arakain, v Krakowe na Love it hard festivale, ktorého headlinermi boli poľské legendy Turbo, Jelonek a Crystal Viper. Ravenclaw si zahrali aj so slávnymi Evergrey či s československou legendou Fermata. Bubeník Juraj sa rozhodol po ôsmich rokoch kapelu opustiť. Nahradila ho nová posila.

Ravenclaw účinkoval na Hlavnej ulici v Košiciach počas Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji 2011. Hrala pred nemeckou kapelou Raygun Rebels na košickej Metal párty, účinkovala na motozraze Čermeľský kvet, ako predkapela maďarskej legendy POKOLGÉP, absolvovala ukrajinské miniturné s košickou kapelou KillchainKapela hrala aj pred ďalšími významnými hviezdami ako: Lordi, Gamma Ray, Rhapsody of fire či Primal Fear.

Členmi kapely sú: Matej Valiska – spev, Peter Birčák – gitara, vokály, Martin Lorenc – gitara, vokály, Gabriel Šípoš – klávesy, vokály a Antónia Valisková – basgitara, Juraj Valiska – bicie. Stretnete sa s nimi v „amfiku“. Ich nový singel s názvom TODAY na CD, ktoré výjde presne 31.5, si budete môcť kúpiť práve na festivale OPEN FEST l, za symbolické euro. Počet CD na tomto festivale je limitovaný.

Predaj lístkov: http://www.ticketportal.sk/event.aspx?id=19474

Zľavy:  na predajných miestach si ZŤP môžu zakúpiť vstupenku za 1 €

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.