Revival fest 2018 vytvorí atmosféru legendárnych hviezd

Až osem kapiel, ktoré svojou hudbou napodobňujú svetové hudobné skupiny, sa zíde v košickom Amfiteátri na Revival feste 2018. Keďže je to už piaty ročník, tak fanúšikovia zažijú poriadnu nálož rockovej muziky, ktorá vykúzli atmosféru, podobnú koncertom svetových hviezd. Hudobníci s pozitívnym vzťahom ku skupine, ktorej repertoár interpretujú, sa snažia vyjadriť poctu svojim idolom. Mnohokrát prispôsobujú svoj imidž vzorom za účelom hudobnej a pódiovej ilúzie a inak tomu nebude ani na revivalovom festivale. Príďte sa o tom presvedčiť 8. septembra a započúvať sa do svetoznámych hitov v podaní revivalových skupín. Koncerty sa začínajú o 15:00 hod.

O hudobný rámus sa postarajú SIX PLANETS – Toto revival, BON JOVI revival, TRENDKILLERS – Pantera revival, TVM Tribute – Metallica revival, GRABSTEIN – RAMMSTEIN revival, AC/DC. sk revival, MOTÖRGANG – MOTÖRHEAD revival a QUEENMANIA s Petrom Paulom Pačutom.

SIX PLANETS – Toto revival sú ostrieľaní hudobníci z Humenného, ktorí to okrem coverov, rozpália na pódiu aj skvelými gitarovými „vyhrávkami“. Ich vystúpenie dokáže vždy zaujať. Napriek tomu, že ide o revivalovú kapelu, ich repertoár tvoria aj skladby od interpretov ako Dream Theatre či Joe Satriani, na ktoré si trúfne málo podobných kapiel.

BON JOVI revival hrá prevzaté songy od legendárnej americkej hard rockovej skupiny, ale aj vlastné skladby. Preslávila sa hitom a vydaným CD singlom Nech Bože dá v roku 2004. Výzor a farba hlasu speváka Radovana Moznich je identická s hlasom frontmana originálnej kapely, Veď to posúdite sami. Oficiálny názov kapely je RADOVAN.

Skupina TRENDKILLERS – Pantera revival z Veľkých Kapušian ešte v „amfiku“ neznela, takže to bude ich premiéra. Tvrdá kapela pritiahne nadšencov tvrdšieho razenia. Pantera bola vplyvná americká groove metalová  skupina. V roku 2003 zanikla. Trendkillers  kráča v jej šľapajách a snaží sa, aby neupadla do zabudnutia.

TVM TRIBUTE – METALLICA revival majú znova nachystanú show s rôznymi efektmi. Pripomenú nesmrteľné hity legendárnych amerických heavy metalových legiend z Los Angeles. Táto skupina má v Košiciach silné zázemie a mnoho fanúšikov, ktorí sa už nevedia dočkať festivalu.

GRABSTEIN – RAMMSTEIN revival prídu z Banskej Bystrice ukázať, že spojenie hard rocku, metalu a nemeckého jazyka dvihne zo sedadiel aj tých neskôr narodených rockerov a metalistov. Nejde im len o vyvolanie dojmu neprekonateľného Rammsteinu. Šesťčlenný band úspešne vystupuje so svojou show od roku 2009, do ktorej vnáša aj veľký kus vlastnej identity.

AC/DC.sk revival je žiadaná skupina a preto nebude chýbať ani na tomto ročníku. Amfiteáter rozburácala vlani i predvlani. Túto rockenrolovú  kapelu založili hudobníci z rôznych kútov Slovenska a žnú mnoho úspechov na koncertoch nielen doma, ale aj v Čechách.

MOTÖRGANG – MOTÖRHEAD revival je kapela z Ostravy a spevák z kapely MOTÖRHEAD Lemmy Kilmister akoby vďaka tejto partii a jej frontmanovi ožil na javisku nielen výzorom, ale aj spevom. Jeho cieľom je dopriať poslucháčom rockových koncertov pokračovanie tejto heavy metalovej ikony. Hudobný projekt vznikol ako pocta výbornému anglickému hudobníkovi, ktorý nesmierne chýba všetkým metalovým a rockovým dušiam.

Poslednou kapelou bude skupina QUEENMANIA so spevákom Petrom Paulom Pačutom, ktorý nedávno  získal ocenenie Hlas roka v Las Vegas 2018. Ako už názov napovedá, všetko sa točí okolo slávnej hudobnej formácie Queen a Freddieho Marcuryho. Revivalová kapela vystupovala už v 25 krajinách Európy i v USA. Zakladá si na vernej interpretácii piesní Queen, vrátane sprievodných vokálov, kostýmov i povestnej gitary RED SPECIAL, ktorú gitarista Brian May na koncertoch výhradne používal a tiež na pódiovej show. Hity ako „We Will Rock You“ a „We Are the Champions“ vyburcujú k spevu každého milovníka britskej rockovej skupiny.

Vstupenky online:

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.