Revivalové kapely to na festivalovom pódiu roztočia ako ich veľké idoly 

Sú kapely, ktoré sú nesmrteľné a bola by škoda počúvať ich len zo záznamu. Sú však aj hudobníci, ktorí ich odkaz držia pri živote, hrajú ich skladby naživo a verne napodobňujú svoje idoly. Na Revival feste, ktorý sa aj tento rok uskutoční v Amfiteátri v Košiciach, budeme môcť stretnúť 9. septembra od 18:00 päť kapiel, ktoré predvedú show s atmosférou koncertov ich hudobných vzorov.

Na pódium sa vráti Kurt Cobain a jeho hity prostredníctvom Nirvana Revival Bandu, zaspieva Bon Jovi v revivalovom prevedení, vystúpia skupiny AC/DC, Europe a TVM Metallica, ktorým učarovali originálne kapely. Už štvrtý ročník hudobnej show prinesie to najlepšie zo svetovej hudobnej scény v podaní revivalových formácií.

V podvečer bude znieť Nirvana Revival Band, ktorý tvoria traja nadšenci – Laco Jakubčiak (gitara, spev), Miro „Mirec“ Pulman (basgitara) a Rasťo Géci (bicie).

Hity svojho idola hrajú a spievajú už desať rokov a za sebou má táto kapela viac ako 500 koncertov na Slovensku, v strednej Európe a úspešné turné v Škandinávii. Chalani vyzerajú a znejú ako originál. Stavili na skupinu, ktorá už nikdy nevystúpi v pôvodnej zostave. Hosťom kapely bude Braňo Mojsej ml., ktorý s ňou odohrá zopár songov.

Fanúšičky Bona Joviho, ktoré upadajú do mdlôb aj pri stretnutí s jeho slovenskou „kópiou“, príde potešiť jeho revivalová náhrada, ktorá hrá prevzaté songy od legendárnej skupiny, ale aj vlastné skladby. Líder Rado Moznich sa v minulosti viackrát objavil v médiách ako imitátor Johna Bona Joviho, a tak mu kamaráti z muzikantskej brandže pomohli vytvoriť formáciu, ktorá by vedela profesionálne hrať piesne známej americkej kapely. Preslávila sa hitom a vydaným CD singlom Nech Bože dá v roku 2004. V súčasnosti hrá v rôznych kluboch a na festivaloch doma i v zahraničí, tvorí vlastné piesne a chystá štúdiový album. Oficiálny názov kapely je RADOVAN. Členmi kapely sú spevák Rado Moznich, Peťo Štefanka (keyboards), Slavo Šimko (basgitara) a Henrich Bič (bicie).

Na festivale nebude chýbať ani skupina AC/DC revival, ktorá rozburácala Amfiteáter aj vlani. Slovenskú hard rockovú revivalovú kapelu založili hudobníci, pochádzajúci z rôznych kútov Slovenka. Členmi zoskupenia sú: Tibor “McFiz” Fizek (sólový spev), Mário “Young” Gajarský (sólová gitara), Denis “Young” Bango (gitara), Stanislav “Stanley” Žúdel (basová gitara) a Henrich „Heňo“ Bič (bicie nástroje). Hrajú hudbu AC/DC, Black Sabath, Beatles, Dream Theater…

Gólmi či tvrdými hitmi dvíha zo sedadiel divákov hokejový obranca Marcel Šterbák. Na hudobnú dráhu sa vydal spolu s Ivanom Droppom a Marekom Szilardim a neskôr sa k nim pridal Julo Spišák. Keď športovec vymení hokejku za mikrofón a dres za čierne tričko, fanúšikovia tvrdej muziky sa cítia ako na koncerte skupiny Metallica. Hokejový James Hetfield je frontmanom revivalovej kapely TVM Metallica, ktorá sa špecializuje na piesne legendárnych heavymetalových legiend z Los Angeles. Členmi sú: Marek Szilardi (gitara, spev), Igor Friedrich (bicie), Branislav Janitor – sólová gitara a Peter Vávra (basgitara).

 

Na pódiu pod holým nebom sa predstaví aj maďarský revivalový band Europe, ktorý tvoria spevák István Nachladal „Nahi“, gitarista Tamás Gellér „Tommy“, Zoltán Vincze „Vinsaint“ (basgitara), Lajos Nagymihály „Lajcsi“ (bicie a perkusie), Sturm János „Johnny“ (keyboards),  Kapelu založili mladí a známi hudobníci z melodicko-rockovej/metalovej scény v Budapešti. Ich repertoár tvoria najznámejšie hity kapely EUROPE prevažne z 80. rokov, teda ozajstný „best of“ od švédskej melodic rock kapely.

Vstupenky online:

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.