Rockový huslista Filip Jančík svojou show presvedčí, že husle nie sú nudný nástroj

So strhujúcou hudobnou šou prichádza po úspechoch a rokoch strávených v zahraničí na Slovensko mimoriadne talentovaný husľový virtuóz Filip Jančík. Sériou koncertov chce doma ukázať, že populárna a orchestrálna hudba dokážu nájsť spoločný prienik. V Kasárňach/Kulturparku vystúpi 18. septembra o 19:00 a o 21:30. Pripravte sa na energické vystúpenie plné svetiel a známych melódií.

Dvadsaťšesťročný huslista predvedie, ako sa dajú s husľami robiť  husárske kúsky. Presvedčil o tom poslucháčov už vo viac ako pätnástich krajinách sveta. Podmanil si publikum v prestížnych sálach v Spojených štátoch amerických, Rusku, Fínsku, Švédsku či Singapure. Obzvlášť vyčnieva dvojnásobné pozvanie do Kuvajtského národného divadla či nedávne vystúpenie v priestoroch Dánskeho národného rozhlasu. Práve mladých Dánov nadchlo počúvanie už notoricky známych hitov v orchestrálnych, no stále dynamických aranžmánoch. Namiesto klasiky vyhráva na husliach tvrdý rock.

V repertoári Filipa Jančíka možno nájsť okrem známych letných hitov ako Something Just Like This od Chainsmokers a Coldplay alebo Animals skupiny Maroon 5 aj množstvo filmovej hudby, najmä velikána Hansa Zimmera. V doposiaľ nepočutej verzii tak aj slovenskí fanúšikovia budú mať možnosť počuť skladby zo snímok Kung Fu Panda, Počiatok – Inception, Pearl Harbor, ale aj trilógií Indiana Jones, Piráti z Karibiku a Terminátor, a tiež aj legendárnej ságy Hviezdne vojny.

Mladého Slováka, žijúceho v zahraničí, medzičasom vyzdvihlo už množstvo známych hviezd veľkého formátu. V roku 2015 vystúpil počas otváracieho ceremoniálu  Special Olympics World Games v Los Angeles, kde spoločne s kanadskou superstar  Avril Lavigne predstavil hymnu vtedajšieho ročníka s názvom Fly. Začiatkom tohto roka zas hudobníka pred domácim desaťtisícovým davom vychválil Karel Gott počas svojho megakoncertu Pošli to dál.

Hoci si Filip Jančík prešiel už nejakú tú zahraničnú krajinu, Slovensku sľubuje unikátny a neopakovateľný zážitok. Okrem populárnych hitov a najznámejších hollywoodskych skladieb privedie aj osemčlennú medzinárodnú kapelu, pozostávajúcu z najlepších hudobníkov. V ansámbli tak nebude okrem huslí chýbať klavír, violončelo, gitara, bicie, perkusie, no pridá sa i fujara a cimbal.

Slovenský huslista a producent z Popradu žije a pôsobí prevažne vo Viedni. Husliam a hudbe sa začal venovať ako 6-ročný, kedy začal navštevovať základnú umeleckú školu. Neskôr svoj talent ďalej rozvíjal u poprednej špičky medzi profesormi na Slovensku i v zahraničí, Zúčastnil sa na viacerých významných súťažiach a workshopoch. V 17 rokoch sa začal venovať aj modernej hudbe ako je ROCK, POP, RAP, COSSOVER, DUBSTEP a iné, v ktorej dosahuje veľký úspech u publika každého veku. Momentálne pracuje prevažne na vlastných projektoch ako ‘‘ROCK!N VIOLIN SHOW”,  v ktorom ho sprevádza rocková zostava hudobníkov. Pravidelne spolupracuje s množstvom svetových interpretov a producentov.

Vstupenky online:

koncert o 19:00

koncert o 21:30

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.