Romantika pod hviezdnou oblohou s premiérovými filmovými titulmi

Pri organizovaní hromadných podujatí, a to aj v prípade, že sa konajú v exteriéri, sú rúška povinné. Rovnako je nutná dezinfekcia rúk. Účastníci sú povinní dodržiavať pokyny organizátora o rozostupoch osôb a sedení a ďalšie opatrenia, týkajúce sa prevencie ochorenia COVID 19, ktoré budú zverejnené pri každom podujatí na viditeľnom mieste.

—————————————————————————————————————————————————————————————-

Milujete leto a milujete filmy? Čo tak užiť si trochu romantiky pod hviezdnou oblohou? Košický Amfiteáter je na to ako stvorený. Skvelú a neopakovateľnú atmosféru, zábavu i napätie poskytuje fanúšikom strieborného plátna už roky a je to vždy príjemne strávený čas. V Letnom kine v AMFIKU si aj počas augusta môžete vychutnať filmové lahôdky a overené kinohity. Do 29. augusta 2020 je prírodné kino vyhradené všetkým, ktorí si chcú pozrieť niečo zaujímavé. Ponuka je bohatá a my môžeme garantovať, že si so sebou odnesiete krásne zážitky. 

Spoločnosť K13 – Košické kultúrne centrá v spolupráci s Mestom Košice a Kinom Úsmev pripravili aj na tento mesiac filmové snímky, ktoré by ste mali rozhodne vidieť. Mnohé z nich sa uvádzajú v premiére a Košice majú tú česť vidieť ich medzi prvými. Oproti predchádzajúcim mesiacom sa však do Amfiteátra treba vybrať o niečo skôr. Premietanie sa začína už o 20:30 hod. Filmom sú vyhradené štvrtky, piatky a soboty.

Vždy vo štvrtok pozýva divákov vzhliadnuť filmy Kino Úsmev, ktoré prináša väčšinou premiérové tituly. V jeho ponuke bude film Osvietenie (6. 8. 2020) režiséra Stanleyho Kubricka, ktorý stvárňuje spisovateľa Jacka Torrancea podľa rovnomenného románu slávneho amerického spisovateľa hororov Stephena Kinga. Uvedie tiež nový slovenský dokument Pavla Barabáša Salto je kráľ (13. 8. 2020) o partii priateľov, ktorí sa rozhodli zlaniť najvyššie vodopády sveta. Ďalším z magnetov, ktorí by mohol pritiahnuť do kina pod šírym nebom, bude česko-slovenská premiérová snímka Šarlatán (20. 8. 2020). Strhujúca životopisná dráma je inšpirovaná skutočným príbehom výnimočného muža, obdareného liečiteľskými schopnosťami. Zaujať by mohla aj premiéra amerického filmu Noví mutanti (27. 8. 2020), ktorý je trinástym a zároveň posledným filmom v sérii X-Men.

Pripravených je ešte ďalších deväť zaujímavých titulov. August v Amfiteátri rozbehne slovenský film Sviňa (1. 8. 2020), nakrútený podľa rovnomenného knižného bestselleru Arpáda Soltésza, ktorý odhalil, ako funguje moc, aké násilie sa okolo nás odohráva, vrátane obchodu s neplnoletými dievčatami v resocializačných zariadeniach. Filmových fanúšikov poteší tiež adaptácia nesmrteľnej románovej klasiky Jane Austenovej Emma (7. 8. 2020) o dievčine, ktorá sa tak dlho zahrávala s citmi druhých, až kým sama nezahorela láskou.

Keď sa chcete trochu báť, mali by ste zájsť do kina na americký film Neviditeľný (8. 8. 2020). Temný príbeh vás nenechá ani na okamih vydýchnuť. Zlovestný odkaz bývalého milenca je totiž desivý a nepredstaviteľný.

Slovensko-český film Šťastný nový rok (14. 8. 2020) síce s letom veľmi neladí, ale príjemne schladí a osvieži. Romantická komédia so silným hereckým obsadením sa odohráva pár dní pred Vianocami a končí na Nový rok. Cez množstvo komických i romantických situácií ukazuje, že láska má veľa podôb, ale nakoniec si každého nájde.

Prípad mŕtveho nebožtíka (15. 8. 2020) je novinkou režiséra a producenta Miloslava Šmídmajera. Česká komédia je paródiou na kriminálky. Využíva klišé kriminálneho žánru, a tak sa dej stal podhubím pre slovný humor a absurdne vygradované situácie.

S desivým príbehom so spoločenským presahom, pri ktorom sa divák zároveň môže aj smiať, prichádzajú tvorcovia hororových filmov s novinkou Lov (21. 8. 2020). Znepokojujúci mysteriózny triler, ktorý sa miestami stáva až čiernou komédiou, približuje poľovačku na ľudí. Môže sa však ľahko stať, že z lovcov sa stanú obete.

Diváci môžu vidieť aj americký akčný triler Ava: Bez súcitu (22. 8. 2020). Hollywoodska hviezda Jessica Chastain sa v ňom predstaví ako elitná nájomná vrahyňa, ktorá pre tajnú organizáciu likviduje vybrané ľudské ciele. Je nebezpečne sexi a stretnutie s ňou prežije len málokto.

S horúcou novinkou špionážneho sci-fi britského vizionárskeho režiséra a autora scenára Christophera Nolana Tenet (27. 8. 2020) prichádza do Amfiteátra Kino ÚsmevHlavní hrdinovia sa snažia predísť tretej svetovej vojne, avšak svoju výraznú úlohu hrá ohýbanie času a manipulácia s ním.  V temnom svete medzinárodnej špionáže bojujú o záchranu celého sveta. Vydávajú sa na extrémne komplikovanú misiu, v ktorej pre časopriestor neplatia pravidlá tak, ako ich poznáme.

Predposledným filmom tohto leta v Amfiteátri je nový romanticko-hudobný film Kalifornský sen (28. 8. 2020) kanadskej režisérky Nishy Ganatry. Predtým natočila podobnú snímku Late Night, ktorej hlavná hrdinka sa tiež musela oháňať, aby splnila všetky požiadavky svojej náročnej šéfky a zároveň mala vyššie ambície, než jej robiť poskoka. Dej filmu sa tentoraz odohráva v prostredí súčasnej popovej scény.

Záverečným bonbónikom bude nepochybne najnovšia česká komédia 3Bobule (29. 8. 2020), ktorá nadväzuje na predchádzajúci diel 2Bobule. Pripravte sa na sériu komických omylov a nedorozumení. Do života majiteľov vinárstva vnesie nemalý rozruch kamarát, ktorý uteká pred dlhmi a unesie aj svojho pubertálneho syna.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.