S kapelou King Shaolin sa dostanete až na Mars

Marcové klubové turné King Shaolin Napapijri tour k novému EP „Venus versus Mars“ prinesie do slovenských klubov nový koncertný program bratislavskej kapely. King Shaolin sa predstaví na pódiu v Kasárňach/Kulturparku 9. marca o 20:00 hod. ako šesťčlenné teleso. Zvuk a aranžmány live vystúpení obohatili vokalistky Erika Rein a Klára Mockovčiaková. Hudobníci majú pre svojich priaznivcov nachystaný setlist zložený zo skladieb zo spomínaného nového materiálu i známych songov. Šesť piesní z novej EP sa vyznačuje rôznorodosťou zvukov i dynamiky, avšak cítiť z nich stále charakteristické črty kapely, ktorá neostáva svojej povesti nič dlžná a predvedie živelný koncert plný prekvapení a pozitívneho náboja.

King Shaolin má v Košiciach veľkú fan základňu a ich koncerty vypredávajú sály. Vidieť a počuť ich hrať naživo je silný zážitok, ktorý svojim skalným určite znovu dopraje. Na východ sa vždy radi vracajú. Skupina pôsobí na hudobnej scéne od roku 2012 a patrí medzi angažované kapely. Tvoria ju spevák, gitarista a skladateľ Dominik Štofko, Norbert Neuschl (basgitara, sprievodné vokály), Michal Skácel (bicie nástroje) a Michal „Mustafa“ Neffe (gitara, sprievodné vokály).

Rok po založení sa King Shaolin zviditeľnil vydaním debutového albumu Road to the Machiavelli Valley, z ktorého pochádzajú skladby Never Knows a JapanLíder Dominik Štofko ho kompletne skomponoval v profesionálnom hudobnom štúdiu SMT. Nahrávka bola mixovaná v Kalifornii pod taktovkou zvukového majstra Nathana Livelyho. 

Zaujali už prvým singlom  „My road“. Videoklip k skladbe „Japan“ vytvoril singapurský umelec Malcolm Tan. Dostal sa do hudobnej televízie ÓČKO TV, ďalšie piesne hrávali viaceré slovenské rádiá. Za deväť mesiacov roka 2013 kapela odohrala dve klubové turné, letné festivaly a získala angažmán v Miláne.

V roku 2014 nominovali King Shaolin v kategóriách interpret roka a koncertná kapela roka v Radiohead Awards a na objav roka v rámci hudobných cien ZAI. Skladby kapely sa dostali aj do českej MTV, ÓČKO TV, MUSIQ 1TV. Získala druhé miesto na medzinárodnom festivale piesne v poľskom Rzeszowe a ocenenie za najlepšiu kompozíciu si prevzal autor Dominik Štofko za skladbu Friend (2015).

Skupina vydala EP album Burn Inside (2016), z ktorého boli zaradené do rádiových rotácii skladby Money In My Soul a Waiting. Singel Money Iny My Soul sa držal deväť týždňov v prvej stovke najhranejších skladieb na Slovensku. Vlani kapela vydala dlho očakávaný druhý album Play Against The Rules,

Hlavnou myšlienkou kapely je šíriť pozitívny postoj k životu, vytvárať nezabudnuteľné chvíle na svojich vystúpeniach a byť otvorený a pravdivý voči sebe i ostatným. Kapela neustále aktívne koncertuje a tvorí. Tam, kde sa objaví, prináša pozitívne vibrácie, prepracovanú unikátnu performance, a hlavne dobrú zábavu a plnohodnotný kultúrny program.

Na svoje vystúpenie si táto formácia pozvala spriatelené kapely. Publikum rozohreje košická skupina The Sages, hrajúca progressive/alternative rock. Má za sebou viacero koncertov, festivalov a úspešné účinkovanie v hudobnom programe Demovnica Rádia_FM. Zaujme svojou netradičnou tvorbou a zaujímavým štýlom. Jej členmi sú Kristína Čopová (basgitara, vokály), Michal Bučko (gitara, spev), Milan Turis (bicie) a Maroš Zakuťanský (klávesy). Ich inšpiráciou sú napríklad Pink Floyd, Led Zeppelin, Steven Wilson, Alice In Chains, Soundgarden…

Bodku za hudobným podujatím dá Parrots of Madness. Košická skupina vznikla v roku 2012 a za svoju existenciu až do roku 2015 odohrala mnoho koncertov a vystriedalo sa v nej niekoľko členov. Po necelých troch rokoch prestávky sa traja zakladajúci členovia opäť stretli a spolu s novými hudobníkmi spustili projekt nanovo. K starým členom  – Charlie Zsigray (basgitara), Stanko Stajo Hreha (trombón) a Matej Legy Legát (saxofón) sa pridali Richard Solárik (trúbka), Dalibor Burgr (bicie), Michal Demeter (gitara) a Viktor Sabol (trombón). Kapela preferuje najmä funk-rock, no v tvorbe využíva aj prvky swingu, groove či alternatíve.

Vstupenky online:

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.