S Máriou Čírovou zažijú jej priaznivci búrku pri klavíri

K letu patria aj búrky. Tá pravá – letná hudobná dorazí do Kasární/Kulturparku 21. júla o 19:00 hod. a s ňou Mária Čírová. Na festival Leto v parku sa privalí jej pozitívna energia a jej slávne hity, medzi ktorými samozrejme nesmie chýbať ani Búrka či Unikát. Prianím organizátora je, aby večerná obloha zostala bez bleskov, keďže koncert by sa mal konať pod korunami stromov. Stačí, keď na spevácku hviezdu budú svietiť iba reflektory. Pekne v tichu, bez hrmenia, iba za sprievodu klavíra, na ktorom zahrá sama. Spolu s ňou vystúpia Marián Kachút – gitara a Stanko Kociov – perkusie.

O tom, že to bude príval dobrej hudby, snáď asi nikto nepochybuje. Populárna speváčka, klaviristka a skladateľka je s klavírom spätá odmalička, pretože to má v génoch. Pochádza z hudobníckej rodiny s koreňmi skladateľa Eugena Suchoňa. Už ako dieťa zažiarila v detskej speváckej súťaži Petra Dvorského Slávik Slovenska. Vyštudovala konzervatórium v Bratislave, v odbore hra na klavíri a hudobná kompozícia.

Na hudobnej scéne sa presadila v roku 2008, keď vyhrala ôsmy ročník súťaže Coca-Cola PopStar. Medzi najvýraznejšie Máriine skladby patria Búrka, Na dosah, Bez obáv, Chýbaš, Be There, Kto vie, Unikát. Na svojom konte má albumy Búrka (2008) a Na dosah (2011). Jej prvou hudobnou skupinou bola gospelová TrinityGroup, v ktorej účinkovala aj s bratmi Hittrichovcami a odohrali spolu mnoho koncertov.

Večer otvorí a spríjemní aj  dievčenské spevácke duo Lilly & Moni. Lilly Máničková zažiarila nielen spevom, ale aj krásou v súťaži SuperStar. V súčasnosti pôsobí až v ôsmich kapelách, takže spieva nonstop. Na Lete v parku sa predstaví spolu s Monikou Jeleňovou, ktorá hrá na klávesy a spieva vokály.  V tomto projekte spievajú väčšinou covery pop skladieb s prvkami jazzu, soulu ale aj funku.

Vstupné: 8 € v predpredaji/10 € na mieste

Vstupenky online: 

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.