Saxofonista Radovan Tariška si zahrá v obklopení elitných svetových jazzmanov

Po troch sólových albumoch a vyše 50 albumoch, kde účinkuje ako sideman, sa najmladší držiteľ ceny Ladislava Martoníka (získal ju už ako 23-ročný) saxofonista Radovan Tariśka opäť predstaví so špičkovými jazzmanmi z USA . V Kasárňach/Kulturparku vystúpia 5. apríla o 19:00 hod.

Na klavíri bude hrať víťaz Great American Jazz Piano Competition – Benito Gonzalez, quintet doplnia dlhoročný člen legendárnych Jazz Messengers – kontrabasista Essiet Okon Essiet, niekoľkonásobný držiteľ cenny Grammy – trbkár Alex Sipiagin a bubeník David Hodek – najmladší držiteľ ceny Hanz Koller jazz prize.

Výnimočný koncert prinesie čerstvý a ten najmodernejší jazz, nabitý energiou priamo z New Yorku. Priaznivci dobrej hudby sa môžu tešiť na úžasne vygradované sóla, ktoré ich zdvihnú zo stoličiek, perfektne zohratú rytmiku či kompozície, popretkávané rôznymi hudobnými žánrami a vplyvmi. Jedinečná zostava, zložená z elitných svetových jazzmanov, je zárukou nezabudnuteľného hudobného zážitku, ktorý si nemôžete nechať ujsť.

S Essietom, Benitom a Davidom hrám už niekoľko rokov. Momentálne je to rytmika mojich snov. S Alexom sme sa stretli niekoľkokrát na rôznych jazzových festivaloch a jam session. Muzikantsky sme si veľmi sadli a dohodli sme si spoluprácu do budúcna, ktorá nastane už v apríli a neviem sa jej dočkať. Špeciálne sa teším na košické publikum, ktoré nás prijalo vždy veľmi srdečne. Vytvára skvelú atmosféru, pri ktorej je radosť hrať a vždy nás vyhecuje k maximálnemu výkonu,“ prezrádza Radovan Tariška.

Turné bude mať svoju premiéru práve v Košiciach, kde budete môcť po prvý raz počuť unikátnu zostavu, potvrdzujúcu Tariškove mimoriadne muzikantské kvality, o ktorých nepochybujú ani za veľkou mlákou.

Aj Slovensko má vo svete jazzu výrazné zastúpenie a vďačí za to najmä hudobníkom, ako Radovan Tariška. Slovenský virtuóz pochádza z muzikantskej rodiny a hudbe sa venuje už od svojich piatich rokov. Ako študent žilinského konzervatória sa stal členom big bandu “The Slovak Young Swing Generation“ a neskôr, v roku 2002, reprezentoval Slovensko v medzinárodnom projekte talianskeho pianistu Roberta Magira „Europlane Orchestra“.

James Morrison, Oliver Kent, Harry Sokal, Brian Charette, Jarek Smietana, Piotr Baron, Janus Muniak, Roy Hargrove, Esstiet Essiet sú len niektorí z velikánov, s ktorými mal Tariška príležitosť si zahrať. Slovenskému jazzovému fanúšikovi bude ale pravdepodobne známy predovšetkým ako člen Gustav Brom Big Band-u či Peter Lipa band-u.

Tariška si vybudoval reputáciu energickou, vášnivou hrou a nevšednou schopnosťou priblížiť jazz aj „nejazzovému“ obecenstvu. Pravidelne vystupuje na rôznych významných hudobných scénach.

Vstupenky online:

 

 

 

 

2 Responses to Saxofonista Radovan Tariška si zahrá v obklopení elitných svetových jazzmanov

    Pridaj komentár

    Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

    Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.