Selah Sue si Košičanov získala piesňou This World

Vychádzajúca hviezda belgického hudobného neba Selah Sue sa predstavila na koncerte v Kasárňach/Kulturparku. Na pódiu ju sprevádzala štvorčlenná kapela. Mnohé piesne však zvládla iba s pomocou akustickej gitary. Košickému publiku sa prihovárala aj v slovenčine. Sálu plnú ľudí si podmanila hitom This World.

img_0115

Selah Sue vo svojich skladbách kombinuje viaceré hudobné štýly. Pôvodne mala študovať psychológiu. Belgičanka nikdy nesnívala o hudobnej kariére. Nevyrastala ani v prostredí muzikantov. Mala však rada hudbu od Lauryn Hill a neskôr sa ňou často inšpirovala. Selah Sue začala hrávať v kluboch a jej špecifický hlas vzbudzoval pozornosť. Dnes ju prirovnávajú k blonďavej Amy Winehouse.

V jednom z rozhovorov Selah Sue podotkla:

„Myslím si, že ľudia musia stále niekoho škatuľkovať. Ale nevadí mi to. Veľa som o tom premýšľala. Verím, že keď sa do mojej hudby započúvate poriadne, nájdete mnohé rozdiely. To určite nespochybnia moji fanúšikovia. Porovnávanie s tými najlepšími mi však nerobí starosti.“

Svoj debutový album s názvom Selah Sue vydala v roku 2011. Zaznamenala s ním celosvetový úspech. Medzi jej najväčšie hity patrili Crazy Vibes a This World. Oboma skladbami potešila tiež košické publikum.

„Texty piesní sú pre mňa alfou a omegou. Vychádzajú z môjho vnútra. Musela som sa naučiť rešpektovať samu seba, aby som mohla tvoriť. S piesňami z môjho prvého albumu sa môžu mnohí fanúšikovia stotožniť. Texty sú teda pre mňa nesmierne dôležité,“ vyhlásila Selah Sue.

V minulom roku vydala svoj druhý album Reason. Aj keď je z Belgicka, svoje skladby spieva výhradne v anglickom jazyku.

„Jazyk Flámskeho regiónu nie je taký pútavý ako angličtina. Soulová hudba je špecifická. Nepáči sa mi, ako znejú flámske slová. Nie je to také očarujúce.“

Mladá Belgičanka je miláčikom slovenského publika. Koncert si patrične užívala. Okrem Košíc sa už niekoľkokrát predstavila aj v Bratislave.

Fotogaléria

Text: Lukáš Mano

Foto: Maroš Simon

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.