SEXIT prebudí, rozvášni a postaví na nohy celý „amfik“

Metal bude na festivale OPEN FEST II. striedať rock, o čo sa postará skupina SEXIT z Rožňavy.  Tá nepochybne postaví na nohy celé publikum. Je viac než isté, že na takomto koncerte určite nikto nezaspí a zobudí sa aj mŕtvy. Keďže táto skupina nie je neznáme zoskupenie, ich priaznivcom už vrie krv v žilách. Ten pravý pôžitok si budú môcť vychutnať na vlastné uši už 2. augusta v košickom Amfiteátri.

sexit

Skupina SEXIT existuje od apríla 1990. Vznikla pod názvom EXIT, ale nebola jediná. Preto si pridala na začiatok písmeno S.  Jej tvár charakterizuje súhra melodického rocku s bluesom či rock and rollom, občas obohatenom prvkami folklóru, rôznych etnických svetov a tiež klasiky.

SEXIT prešiel niekoľkými zmenami a rôznymi  obdobiami, čo prinieslo so sebou rad skúseností. Ako každá poctivá rock and rollová kapela – aj ona prešla všetky úrovne – počnúc krčmami, cez kluby až po veľké pódiá a živé vstupy v televízii a rozhlase. Na popredných miestach sa umiestnila na viacerých súťažiach.

Ich prvým významným účinkovaním bola účasť na súťaži „Rockmisszió“ v decembri 1990 v Komárne, kde im porota v zložení popredných osobností maďarskej rockovej scény udelila spomedzi 23 kapiel prvú cenu. Tam sa zrodila spolupráca so známym maďarským hudobníkom Balázsom Fecom, s ktorým absolvovali sériu spoločných koncertov po celom území Maďarska. Hrali dokonca ako hlavné hviezdy pred 20-tisícovým publikom. Vyvrcholením ich spolupráce bola spoločná platňa (v maďarskom jazyku) Gyertyák a téren (Sviece na námestí). Platňa vyšla v maďarskom jazyku a odborná kritika ju ocenila titulom „Platňa roka 1992“.

Po usporiadaní Rockmaratónu  v Rožňave, kde hrali slovenské i maďarské kapely, nasledovalo ich koncertné turné po Fínsku. Vystupovali v renomovaných rockových kluboch a v helsinskom štúdiu nahrali skladbu pre fínskych priaznivcov.

Svoju demonahrávku so slovenskými textami ponúkol SEXIT OPUSu , s ktorým neskôr podpísal zmluvu na vydanie LP. Album vyšiel pod názvom názvom SEXIT.  Jedným z najkrajších momentov v histórii kapely je krst prvej LP platne. Vtedy si chlapci zahral na koncerte britskej Iron Maiden v Bratislave. Kapela niekoľko rokov spolupracovala s Košickým sláčikovým orchestrom „Mussica Yuvenalis“ na projekte „Rocková a vážna hudba sa navzájom nevylučujú“.

V apríli roku 1996 vydala skupina SEXIT svoj ďalší album s názvom Vták z Atlantiku. Na rozdiel od  prvého albumu, tento obsahuje mnoho žánrov. Od rocku cez blues a bigbeat až po šamanské melódie. Medzi úspechy možno zaradiť aj prvé (1997) a tretie (2000) miesto v súťaži Košický zlatý poklad. Tretí album PRIMA ENERGIA pokrstili v roku 2003. O dva roky vyšiel album Tvoja tvár a v roku 2009 Nevzdávaj to.  Po jeho krste kapelu opúšťa basgitarista Štefan Hundža, ktorého nahrádza Dionýz –Diny Máté.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.