SilBand je jedinečný –  hrá moderné hudobné štýly na cimbale i ozembuchu

Multižánrová cimbalová kapela SilBand pretvára tanečnú elektronickú hudbu do zaujímavých akustických aranžmánov, ktoré vyvolávajú nezabudnuteľný zážitok plný dojmov a virtuozity. Intenzívne koncertuje, ale ich vystúpenia sú väčšinou pre uzavretú spoločnosť. Tentoraz sa opäť rozhodli zorganizovať väčší koncert. Košičania hrajú iba na tradičných ľudových nástrojoch a dokazujú, že to nemusia byť len ľudovky. Predviesť sa prídu do Kasární/Kulturparku už po druhý raz 10. októbra o 19:00 hod.

 „Prezentujeme sa ako multižánrová kapela, no za hodinu a pol, ktorú sme odohrali minulý rok, sa zďaleka nedali odprezentovať všetky hudobné žánre. Preto bude koncert roka 2017 akýmsi pokračovaním. Odznejú ďalšie hudobné štýly a snáď sa v nich publikum nájde,“ vysvetľuje Slávka Silvayová.

O hostí na koncerte nebude núdza. Okrem blízkeho kamaráta kapely Roba Šimka sa na pódiu objaví aj víťaz súťaže Česko Slovenská SuperStar Martin Chodúr. Kapela s ním natočila klip Salome, ktorý vyšiel v januári.

Tento rok bol pre kapelu SilBand plný prekvapení. Začiatok roka odpálila skladbou Salome a následne sa zúčastnila v súťaži hudobnej stanice MTV. Spolu s Tomášom Buranovským vytvorili cimbalovú cover verziu skladby „Cake By The Ocean“ a mali obrovský úspech. Vyhrali divácke hlasovanie s počtom takmer 93 miliónov hlasov. Ďalšia nová skladba kapely, ktorá nebude chýbať na koncerte, je „Skús poslednýkrát“ (cover verzia Europe – The Final Countdown), s ktorou hviezdila v relácii Chart show.

Cajon sa v poslednej dobe stal veľmi obľúbeným nástrojom v kapelách. Ani SilBand nie je výnimkou. Prichádza však aj s ďalšou novinkou  Do cimbalového zloženia pribudol stredoveký ľudový nástroj ozembuch. SilBand je prvou kapelou, ktorá hrá elektronickú hudbu na akustickom ozembuchu.

 „Ozembuch je jedinečný slovenský nástroj, tak prečo ho neukázať svetu? Dá sa na ňom zahrať akýkoľvek rytmus. Španielsky nástroj cajon, ktorý sme doteraz tiež používali, sa stal veľmi rýchlo obľúbeným na celom svete. Ozembuch má tiež veľkú nádej, len musí byť v správnych rukách. Zatiaľ sme ho využili len v jednej skladbe, ale sme z neho nadšení, takže určite ho ešte naplno využijeme,“ povedal Gabriel Silvay.

Kapela nadviazala spoluprácu aj s frontmanom skupiny Desmod Máriom „Kuly“ Kollárom. Ešte v tomto roku dá do pozornosti skladbu „Kamenné ruže“. Všetko má pripravené aj na vydanie CD, ktorým by chcela prekvapiť fanúšikov ešte v tomto roku.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.