SlovakiaTech Forum – Expo Košice 2021 prinesie inovácie na naštartovanie ekonomiky

 „Najvyšší čas naštartovať našu ekonomiku inováciami!“ V tomto duchu sa bude niesť 3. ročník konferencie SlovakiaTech Forum – Expo Košice 2021, ktorý sa bude konať 14. – 15. septembra 2021 v Kasárňach/Kulturparku. Najväčšia technologická konferencia na Slovensku a medzinárodný inovačný a technologický veľtrh bude unikátnou príležitosťou na stretnutie slovenských a zahraničných odborníkov z oblasti vedy, výskumu, inovácií, priemyselných technológií, dopravy, energetiky, životného prostredia, stravovania, kybernetickej bezpečnosti energetiky, životného prostredia a vzdelávania. Zároveň pôjde o jedinečnú možnosť prezentácie vedeckého a inovačného potenciálu slovenských firiem. Témou podujatia je Humanity meets Technology/Technology meets Humanity Capital meets Ideas..

Počas dvoch dní sa na troch pódiách vystrieda viac ako sto domácich a zahraničných spíkrov z prostredia technologických firiem, startupov a investorov. Uvidíte najnovšie lietajúce auto Air Car od slovenského konštruktéra Štefana Kleina, prvý „hamburger zo skúmavky“ od Holanďana Marka Posta, ale aj živý hackerský útok odborníka na kybernetickú bezpečnosť Eduarda Jenča.

Slovensko potrebuje po kríze naštartovať inováciami! Zakladateľ SlovakiaTechu a bývalý minister hospodárstva Juraj Miškov je presvedčený, že nemôžeme čakať len na to, čo a kedy urobí vláda. „Každý z nás sa môže pričiniť o to, aby sme po koronakríze opäť rozbehli slovenskú ekonomiku, zvýšili jej výkon i atraktivitu a práve SlovakiaTech Forum – Expo 2021 je na to vynikajúcou príležitosťou.“

HUMANITY MEETS TECHNOLOGY uvedie bloky: Food evolution, Human evolution, Privacy Evolution a Skills evolution. FOOD EVOLUTION predstaví vertikálne hydroponické poľnohospodárstvo, bioprodukciu, mäsové. alternatívy, biohacking, úpravu génov a monitorovanie poľnohospodárskych plodín. HUMAN EVOLUTION zdravotnú starostlivosť, prediktívnu medicínu, náhradné diely pre ľudí – 3D tlač, implantáty pre ľudí – RFID mikročipy, wearables a genomiku. PRIVACY EVOLUTION predstaví kybernetickú bezpečnosť, ochranu údajov, úniky dát, safe computing, význam a použitie metaúdajov. SKILLS EVOLUTION je zameraný na vzdelávanie v oblasti digitálnych a iných zručností, rozšírenú realitu – VR / AR, IOT a Blockchain.

TECHNOLOGY MEETS HUMANITY predstaví bloky: Factory evolution, Retail evolution, Mobility evolution a Green evolution. FACTORY EVOLUTION predstaví automatizáciu v priemysle, robotov, digitálne továrne, IOT, IOS, big data a cloud computing. RETAIL EVOLUTION predstaví samoobslužný maloobchod, elektronický obchod, riešenia na mieru, platobné riešenia a obchodné modely predplatného. GREEN EVOLUTION predstaví zelené mestá, zelené budovy, zelené domy a zelenú energiu. MOBILITY EVOLUTION predstaví E-mobilitu, vodíkovú mobilitu, mobilitu na poslednú míľu, drony, vertikálny vzlet a pristátie (VTOL), technológie autonómnej jazdy a zdieľanú mobilitu. Na lietajúcom aute AirCar do Košíc priletí špičkový slovenský dizajnér a konštruktér Štefan Klein. Účastníci konferencie si budú môcť vypočuť viac o tomto slovenskom unikáte a vidieť lietajúce auto na vlastné oči.

CAPITAL MEETS IDEAS prinesie prednášky v blokoch: Ideas evolution, Capital evolution a prezentácie „From zero to hero“.

Konferencia je určená pre odbornú verejnosť, zástupcov technologických a inovatívnych firiem, zástupcov verejnej správy, univerzít, vysokých škôl, vedy a výskumu, ale aj pre študentov odborných stredných a vysokých škôl. Sprievodnými podujatiami bude výstavná časť  EXPO s expozíciami TUKE, UPJŠ, STU v Bratislave, ako aj workshopy a iné aktivity.

Organizátori pozorne sledujú najnovšie pandemické opatrenia a sú pripravení podujatie zvládnuť s prihliadnutím na bezpečnosť všetkých účastníkov.  Medzi základné opatrenia patrí povinná registrácia všetkých účastníkov na webe www.slovakiatech.sk. Vstup je bezplatný a voľný pre každého účastníka po vyplnení krátkeho online formulára. Registrovaní dostanú na e-mail QR kód, ktorý bude ich vstupenkou. Konferencia je zaradená do kategórie kultúrneho podujatia v režime OTP (osoby plne očkované, testované s negatívnym výsledkom testu na Covid-19 PCR alebo Lamp 72 hod. od odberu, antigénový test 48 hod. od odberu alebo osoby, ktoré prekonali ochorenie pred nie viac ako 180 dňami. Pre bezpečnosť všetkých organizátor zabezpečil aj Ruvirex Air – systém ochrany zdravia (certifikovaná technológia na trvalú – prírodnú – dezinfekciu priestorov). Vzduchotechnika v priestoroch konania podujatia bude mať špeciálne filtre a čističe na ničenie vírusov a baktérií ekologickou technológiou. Povinné sú prekryté dýchacie cesty. 

PROGRAM:

14. 9. 2021 dopoludnia

HUMANITY STAGE

Food evolution blok

Mark Post (NL): Ako chutí burger zo skúmavky

14. 9. 2021 popoludní

Human evolution blok

Andrew Keen (USA): Ako opraviť budúcnosť

15. 9. 2021 dopoludnia

Privacy evolution blok

Eduard Jenčo (SK): Ako reálne sú hrozby kybernetického terorizmu a špionáže pri nasadzovaní inovácií v priemysle v Slovenskej republike?

CAPITAL STAGE

15. 9. 2021 popoludní

Panelová diskusia Post-truth a post-trust: doba, v ktorej žijeme

15. 9. 2021 popoludní

Skills and Edu evolution blok

Harin Sellahewa (UK): AR/VR vo vzdelávaní

Štefan Frimmer (SK): Finančná gramotnosť na školách

Mário Lelovský (SK): Výsledky celoslovenského testovania počítačovej (IT) gramotnosti študentov

Panelová diskusia: Ako zabezpečiť, aby sa naši študenti okrem čítania a písania učili aj počítačovej a finančnej gramotnosti?

TECHNOLOGY STAGE

14. 9. 2021 dopoludnia

Factory evolution blok

Panelová diskusia: Exportné stratégie v „divokých dvadsiatych“ Export a Technológie

14. 9. 2021 popoludní

Retail evolution blok

Gerrie Smits (BE): Blockchain in retail is WTF

15. 9. 2021 dopoludnia

Green evolution blok

Janjaap Ruijssenaars (NL): Tech loves Curiosity (Technológie milujú zvedavosť)

15. 9. 2021 popoludní

Mobility and Energy evolution blok

Štefan Klein (SK): Alternatívne projekty budúcnosti v doprave

Panelová diskusia: Bude dopravu napájať vodík alebo elektrina? Akú budúcnosť čaká vodík v mobilite?

Capital meets Ideas

CAPITAL STAGE

15. 9. 2021 dopoludnia

Prezentácie, prípadové štúdie a penelové diskusie

Témy: – Inovácie a podpora early stage projektov na Slovensku

– Venture capital a late stage investície na Slovensku

– Ako financovať firmy, ktorých hlavným cieľom nie je vytváranie zisku

15. 9. 2021 popoludní

Eduard Jenčo: Safety and Privacy – interaktívne workshopy

 

 

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.