ZRUŠENÉ!!! SlovakiaTech Forum – Expo odhalí ako technológie ovplyvňujú naše životy

V súvislosti s opatreniami na zamedzenia šírenia ochorenia COVID-19 bolo podujatie zrušené.  

———————————————————————————————————————————————————————————-

V poradí už 3. ročník medzinárodnej odbornej konferencie a prezentačného inovačno-technologického veľtrhu firiem so zameraním na vedu, výskum a inovácie v priemysle a priemyselných technológiách, energetike, logistike a v oblasti životného prostredia SlovakiaTech Forum – Expo 2020 sa uskutoční v priestoroch Kasární/Kulturparku v dňoch 13. – 15. októbra 2020. Tohtoročnou témou je Technology meets Humanity/Humanity meets Technology.

Na konferencii vystúpi viac ako 150 domácich i zahraničných inovačných a technologických spíkrov. Najväčšia technologická udalosť roka prinesie prezentácie, nevšedné expozície, hodnotné workshopy, networking, ale tiež novinku – partnerské podujatia. Určená je pre odbornú verejnosť, zástupcov technologických a inovatívnych firiem, verejnej správy, univerzít, vysokých škôl, vedy a výskumu.

SlovakiaTech ponúkne účastníkom počas troch dní tri tematické okruhy. Stage 1. sa bude venovať téme „Technology meets humanity“ a zameraný bude na vplyv technológií na naše prostredie najmä v oblastiach Retail Evolution, Factory Evolution, Green Energy & Cities Evolution a Mobility Evolution.

Stage 2. bude vyhradený téme „Humanity meets technology“. Spíkri sa zamerajú na to, ako technológie ovplyvňujú naše životy v oblastiach Human Evolution, Food Evolution, Privacy Evolution a Skills Evolution.

Stage 3. sa bude niesť v duchu „Capital meets Ideas“ (Keď sa kapitál stretne s nápadmi), ktorý sa bude venovať slovenským startupom, investíciám a rozvojovému kapitálu, ako aj úspešným príbehom slovenských firiem.

Súčasťou konferencie je aj výstava a prezentácia malých a stredných slovenských technologických a inovatívnych firiem EXPO. Medzi vystavovateľmi nebude chýbať napríklad firma AgeVolt Thermo, ktorá sa primárne venuje vývoju inteligentných nabíjačiek pre elektromobily. Tentoraz predstaví inteligentného termo vrátnika, ktorý reguluje vstup do budovy na základe telesnej teploty a počtu návštevníkov. O tento produkt je veľký záujem doma aj v zahraničí.

Občianske združenie First Global Slovakia príde na SlovakiaTech so zaujímavým workshopom pre študentov stredných škôl. Dozvedia sa, ako postaviť jednoduchý robot s wifi ovládaním a ako využívať pokročilé konštrukčné prvky na robotoch, tipy a triky k stavbe a programu.  Technická univerzita v Košiciach pozve účastníkov do Univerzitného vedeckého parku TECHNICOM, ktorý poskytuje vhodné podmienky pre vznik inovácií v najširšom slova zmysle a ich postupný transfer do priemyselnej a spoločenskej praxe. Univerzita Pavla Jozefa Šafárika predstaví projekty viacerých fakúlt. A to zďaleka nie je všetko. Vystavovatelia stále pribúdajú.

 

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.