Šperky rukami detí

Na začiatku sa deti z Fashion KidLab dozvedeli, ako sa robia šaty a v zimnom pokračovaní  ich Slava Hriadelová uviedla zábavnou formou do sveta šperkov. „Bol to vzrušujúci výlet, pre nás všetkých,“ uviedla Tatiana Kozejová, ktorá má na starosti produkciu celého projektu detských tvorivých dielní na tému móda. Postupne by chcela oslovovať viacerých košických profesionálnych dizajnérov, ktorí sa budú venovať deťom. Prvým bol bratislavský návrhár Marcel Holubec W, ktorý na jeseň vytvoril s Janou Bučkovou a deťmi papierovú kreáciu šiat.

 222„Šperková edícia je takým výletom. Začali sme v praveku, dostali sme sa cez Afriku až do viktoriánskeho Anglicka a k Alenke v ríši zázrakov. Ale základom celého bola bodka a kruh. Od tejto geometrickej veličiny sa odvíja všetko v móde. A nakoniec, môžete sa o tom presvedčiť na výstave kolekcie Bodky, ktorú spoločne vytvárame. Deti privoňali k všehochuti šperkárskeho remesla. Lebo to nie je iba navliekanie korálok. Naučili sme sa napríklad tvoriť z plsti, papiera a hrali sme sa aj s modernými materiálmi ako je fimo a zmršťovacie fólie či živica. Išlo mi o to, aby sa deti naučili budovať svoje projekty na vlastnej fantázii a originalite. Nedržali sme sa preto nijakých predlôh a nerobili sme ani náramky z gumičiek. Chcela som deťom ukázať, že tvorba šperku je o slobode vyjadrenia. Bola to pre mňa úžasná skúsenosť pracovať s deťmi od predškolského veku až po budúcich vysokoškolákov, ktorí síce študujú fotografiu, ale tvorba ich pritiahla natoľko, že sami vytvorili zopár zaujímavých kúskov,“ dodala Slava Hriadelová, ktorá sa už teší na fotografovanie.

V ďalšej lekcii sa totiž deti priblížia svetu módy pred objektívom. Zažijú na vlastnej koži ako sa fotí módna fotografia, ako sa robí styling a vyskúšajú si, aké to je stáť pred objektívom ako model. „Výsledok tejto našej tvorivej haravary môžete vidieť už od pondelka, 15. 12. 2014. Oplatí sa navštíviť o 17. hodine pavilón Foxtrot v Kasárňach/Kulturparku,“ pozýva Slava Hriadelová, alias Me & Cocoon.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.