Staň sa súčasťou festivalu USE THE C!TY nielen ako divák

Prípravy 9. ročníka festivalu USE THE C!TY, ktorý sa uskutoční od 30. mája. do 3. júna, sú v plnom prúde. Podujatie vo verejnom priestore každoročne láka tisíce ľudí, aby si svoje mesto pozreli z inej perspektívy ako obvykle. Slovenskí a zahraniční umelci oživujú známe aj neprebádané zákutia Košíc. Festival ponúka divadlo, hudbu a tanec v uliciach, ale aj nevšedné architektonické zásahy, ktoré na niekoľko dní menia tvár aj charakter mesta.

Zahraj si v centre Košíc

USE THE C!TY opäť rozozvučí centrum Košíc obľúbeným formátom Hudba v meste. Piatkový festivalový podvečer už tradične patrí rôznym hudobným žánrom a kapelám, ktoré prezentujú to najlepšie zo seba a zo svojej tvorby.

Atmosféra, ktorú dokáže navodiť viac než 30 kapiel, hrajúcich pod holým nebom pozdĺž Hlavnej ulice, je zakaždým iná a plná pozitívnej energie. V tento večer sa v meste stretnú kapely a milovníci hudby, aby si užili čaro pešej zóny v historickom srdci Košíc. Zviditeľniť sa hraním na Hlavnej a bočných uliciach môže hocijaká kapela a hudobník bez ohľadu na žáner, skúsenosti a profesionálny background. Prihlásiť sa môžete do 15. mája na https://goo.gl/forms/ns9dSfDd5bIcT4Pl1

Uštrikuj si Košice na mieru

K festivalu už neodmysliteľne patria Štrikované graffiti. Organizátori vyberajú každý iné verejné miesto, ktoré ozdobí ručne a na mieru vyrobenými kúskami štrikovaných a háčkovaných ozdôb. Chcú ukázať ako sa dokáže všedný priestor premeniť na netradičné miesto, ktoré stojí za to objavovať.

V minulosti si Košičania obštrikovali interiér električky, električkovú zastávku, Urbanovu vežu, aj most na Mlynskej. Tento rok SPOTs opäť hľadajú ľudí so šikovnými rukami, ktorí pomôžu vytvoriť štrikované grafity na tých najneočakávanejších miestach. Záujemcovia sa môžu prihlásiť do 27. mája na festival@k13.sk s predmetom Štrikované grafity.

Hľadáme dobrovoľníkov

Koho zaujíma, čo všetko zahŕňa organizovanie veľkých eventov a chce zažiť festival zo zákulisia a pomôcť pri jeho príprave i samotnom priebehu, môže využiť príležitosť stať sa na šesť dni dobrovoľníkom. Každá pomocná ruka je vítaná. Ak máš viac ako 18 rokov, si zodpovedný/á, pracovitý/á a vieš si vyhradiť niekoľko hodín z týždňa a venovať ich bez nároku na finančnú odmenu na užitočnú vec, prihlás sa na festival@k13.sk s predmetom Ja som váš dobrovoľník na UTC do 14. mája 2017.

Čaká ťa niekoľko týždňov zábavy, ale aj poctivej práce, počas ktorých sa môžeš naučiť všetko od produkcie, cez marketing až po technické zabezpečenie festivalu. Po festivale si okrem nových a bohatých skúseností, odnesieš aj certifikát.

 

 

 

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.