Reštaurácie, hotely, penzióny prihláste sa na Polievkový festival

Túto jeseň sa bude po piatykrát konať jedno z najobľúbenejších podujatí v Košiciach – Polievkový festival. Už tradične v druhú októbrovú sobotu v areáli Kasární/Kulturparku. Zažite jeho výnimočnú multikultúrnu atmosféru v koži jedného zo zúčastnených tímov a partnerov festivalu. Ak vlastníte reštauráciu, hotel, penzión, gastro firmu alebo spoločnosť s obdobným zameraním, neváhajte a odprezentujte svoje kulinárske umenie pred tisíckami Košičanov.

Hlavnou myšlienkou festivalu je prostredníctvom chutnej polievky odprezentovať národnostnú a kultúrnu všehochuť, ktorá v Košiciach existuje, odstrániť bariéry medzi majoritou a minoritami a podporiť toleranciu a vzájomné dobré vzťahy medzi obyvateľmi nášho mesta.

Prečo práve polievka?

Lebo tá spája ľudí od počiatkov svojej existencie v rôznych kultúrach. Jej príprava nie je finančne náročná, ľahko sa pripravuje a o to ľahšie sa s ňou delí. Navyše, medzi Slovákmi je tento pokrm veľmi populárny.

Ako to bude prebiehať?

Polievkáči, ktorí prinesú svoju polievku ochutnať košickému publiku, budú rozdelení do dvoch skupín. Prvá skupina, tvorená rôznorodými komunitami zo záujmových, národnostných a iných minorít, bude o priazeň návštevníkov súperiť v súťaži o najlepšiu polievku festivalu a jedna z komunít získa Zlatú lyžicu festivalu. Druhá skupina bude pozostávať z nesúťažných tímov partnerov, ktorí podporujú festival a jeho základné myšlienky. Takouto formou sa môžete nášho festivalu zúčastniť, ak ste profesionálnym kulinárom a chcete sa svojou polievkou prezentovať pred celými Košicami.

Ak sa chcete stať našim parterom a podporiť festival, prečítajte si viac o možnostiach partnerstva v dokumente s názvom Verejný prísľub.

Základné informácie:

  1. Nesúťažné tímy môžu rozdávať len jeden druh polievky, tak ako komunity. Rovnako, ako ostatní zúčastnení, musia priniesť minimálne 30 l polievky, ktorú budú vydávať za žetóny.
  2. Jedna porcia je stanovená pre všetky tímy rovnako, a to 1 dávka/porcia = 1 žetón, pričom platí, že návštevník za 3 eurá dostane 5 polievkových dávok.
  3. Každý (súťažiaci aj nesúťažiaci) bude mať vyhradené miesto v areáli Kulturparku, pripojenie na elektrinu, varnú dosku a stánok s rozmermi stola 2 x 0,65 m. (foto v prílohe)
  4. Na mieste konania festivalu je dovolené umiestniť vlastné propagačné materiály (max. 1x banner v max. veľkosti 2×1 m, 2x roll up, letáky/flyere, brožúry), ktoré si každý partner zabezpečuje podľa vlastného uváženia. V prípadne, ak uvedenú formu propagácie partner nemá, je nutné dohodnúť sa na iných formách označenia miesta s organizátormi festivalu individuálne.
  5. Partneri festivalu sa nezapájajú do súťaže o Zlatú lyžicu a najlepšiu polievku festivalu ani do iných súťaží určených pre komunity, avšak z partnerov sa vyhlási Najaktívnejší partner
  6. Podmienkou zúčastniť sa na festivale ako partner je zaplatiť 200 € na bankový účet organizátora. Tieto finančné prostriedky sa použijú na podporu festivalu a jeho hlavnej myšlienky.

Ak vás táto výzva zaujala, prečítajte si dokument s názvom Verejný prísľub (pdf v prílohe), v ktorom nájdete všetky informácie o konkrétnych podmienkach účasti aj o spôsobe prihlasovania pre partnerov.

Svoje tímy môžete prihlasovať do 8. septembra 2016 do 23:59 hod. Kapacita areálu Kulturparku je obmedzená, preto maximálny počet prihlásených je stanovený na 20 partnerov. 

Ak máte záujem stať sa generálnym alebo hlavným partnerom festivalu (pričom sa môžete, ale nemusíte prezentovať vlastnou polievkou), kontaktujte nás mejlom na festival@k13.sk.

Tím polievkového festivalu 2016

Vaša jedinečnosť je naša rozmanitosť

Prihlasovací formulár –  http://vymenniky.sk/blog/stante-sa-partnerom-polievkoveho-festivalu-prispejte-rozmanitej-chuti-kosic/

pre partnerov, ktorí chcú podporiť festival a jeho základné myšlienky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.