Steelpark otvára špeciálny adventný kalendár s úlohami

Steelpark – park vedy je síce dočasne  kvôli pandémii zatvorený a keďže vy ho nemôžete navštíviť, prichádza za vami, milé deti, k vám domov. Blížia sa Vianoce a obdobie, kým naozaj prídu, si malí aj veľkí zVEDAvci môžu spríjemniť  otváraním špeciálneho adventného kalendára a plniť rôzne zábavné úlohy.

Do Štedrého večera odkrývajte spolu so Steelparkom každý deň jedno políčko a zabávajte sa. Úlohy sa budú odkrývať postupne a každé políčko bude obsahovať inú úlohu. Ak sa chcete podeliť o to, ako plníte jednotlivé úlohy, svoje fotky môžete zanechať v komentári na FB Steelparku alebo ich poslať na info@steelpark sk.

Pripomeňme si, čo sme doteraz robili. Nakrájali sme si jablká a pomaranče na dekorácie, vyrobili sme si snehové vločky a sledovali ich symetriu, napísali sme list Ježiškovi, zbierali sme kamene, čistili čižmy, zistili sme odkiaľ je sv. Mikuláš a hľadali miesto na mape, vyrobili sme kŕmidlo a nakŕmili vtáčiky v parku a nakreslili si ich a vytvorili sme si vlastné ľadové kráľovstvo s kryštálmi pomocou soli alebo boraxu.

Po otvorení ďalších políčok ste mali za úlohu zistiť, kto bol Albert Einstein a nakresliť jeho obrázok. Potom nás čakalo zadanie vyrobiť si vlastný papier a vytvoriť z neho vianočný pozdrav a v nedeľu zapáliť sviečku na adventnom venci a pozorovať, či má plamienok tieň. Potom ste si mali uvariť čaj do priesvitného pohára a pozorovať, ako voda v ňom mení farbu a ešte aj pomenovať tento jav. Kreslili sme živočíchy, ktoré sa v zime ukladajú na spánok, vyrábali sme vianočné ozdoby rôznych geometrických tvarov, za úlohu ste mali zistiť, prečo nemôže ľadový medveď zožrať tučniaka. Natrhať ste mali vetvičky z ihličnanov vo svojom okolí a dať ich do vázy. Vyrobiť ste si mali plávajúcu sviečku z orechovej škrupiny a uvariť jablká so škoricou vo vode a rozvoňať celý domov. A ešte ozdobiť medovníčky vlastnoručne vyrobeným snehom zaviazať mašle na stoličky a ozdobiť si izbu s vločkami a sušeným ovocím. Viete aj to, ako slávia Vianoce deti z rôznych krajín? Zvládli ste doteraz všetko?

Vianoce sú už tu, tak si zapáľte s rodičmi prskavky a užívajte si sviatky v kruhu rodiny. Šťastné a veselé.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.