Steelpark vás pobaví doma s bláznivou plastelínou

Steelpark – park vedy nezabúda na svojich návštevníkov ani v týchto nepriaznivých časoch a keďže vy nemôžete prísť do Steelparku, pretože je stále zatvorený, prichádza za vami s pokusmi na doma, ktoré si môžete vyskúšať a pritom sa zabaviť. Tentoraz si môžete pripraviť bláznivú plastelínu z produktov, ktoré nájdete doma.

Prichystajte si svoj laboratórny stôl, prekryte ho igelitom alebo novinami a môžete začať. Potrebovať budete lyžicu, šampón, potravinárske farbivo, nádobu na zmiešanie, kukuričný škrob, vodu a nádobu. Zmiešame vodu so šampónom v pomere 1:2, čiže ak pridáme 5 lyžíc vody, musíme pridať 10 lyžíc šampónu. Do tejto zmesi prisypávame škrob. Hmota nesmie byť ani drobivá a suchá, ale ani príliš lepivá. Na záver pridáme farbivo.

A je to. Plastelína je na svete. Teraz sa s ňou môžete veselo zabávať. Hmotu je možné uskladniť na viac použití v chladničke v uzatvorenej nádobe. Ak po čase stuhne, stačí ju premiešať mokrými rukami.

Otázka na záver: Ako sa nazýva kvapalina, ktorá sa z času na čas nespráva ako pravá kvapalina?

Presný návod nájdete na Steelpark – Park vedy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.