„Štěstí je krásna věc“ a šťastím je, že Richard Müller ho rozdá Košičanom

LETO V PARKU

Jedna z najväčších osobností slovenskej a českej hudobnej scény – Richard Müller obohatí program košického festivalu Leto v parku a príde medzi svojich fanúšikov do Kasární/Kulturparku s prierezom svojej bohatej tvorby. V ich areáli pod holým nebom budú 27. júla od 19:00 znieť v sprievode kapely, zloženej z vynikajúcich hudobníkov, novšie skladby, ale aj nesmrteľné hity Neuč vtáka lietať, Nočná optika, Nahý, Baroko, Bytové jadro problému, Cigaretka na dva ťahy, Po schodoch, Štěstí je krásna věc a iné skladby z jeho bohatého repertoáru. Publikum zahreje pesničkárka Sima Martausová.

Nezabudnuteľný hlas, osobná charizma, výnimočný talent, viac ako milión predaných nosičov v Česku aj na Slovensku a desiatky skvelých koncertov ročne urobili z textára, skladateľa a speváka Richarda Müllera žijúcu hudobnú legendu.

Po veľmi úspešnej šnúre spoločných koncertov s Adelou Banášovou ONA a ON TOUR, poctí svojou prítomnosťou výrazná a nezameniteľná osobnosť hudobnej scény aj Košice, ku ktorým má vrelý vzťah a vystupuje tu rád. Radi ho uvidíme aj my. Nepochybne to bude výnimočná udalosť leta.

Richard Müller má za sebou nespočetné množstvo koncertov a na svojom konte osemnásť cien a sedem nominácii v hudobnej ankete Aurel, štyri ceny v ankete Grand Prix rádio, dvanásťkrát umiestnenie medzi najlepšími spevákmi v ankete Slávik, ocenenie Krištáľové krídlo a album roka podľa ZAI.

Začínal ako novinár a publicista. Popri štúdiu scenaristiky na VŠMU v Bratislave písal pre  hudobné časopisy Populár a neskôr pre Gramorevue. Prvá nahrávka “Rádio” so skupinou Pavla Daněka zaznamenala veľký úspech, čo Richarda povzbudilo natoľko, že s Martinom Karvašom založil vlastnú skupinu Banket, s ktorou nahral štyri albumy. Debutom Banketu bola v roku 1986 „Bioelektrovízia. Neskôr presedlal na sólovú kariéru a nahral dokopy 20 albumov, posledný jubilejný „55“ získal uznanie verejnosti aj odbornej kritiky.

Koncertný večer otvorí slovenská pesničkárka a divadelná herečka, členka Radošínskeho naivného divadla Simona „Sima“ Martausová. So svojou kapelou, ktorú tvoria Igor „Ajdži“ Sabo (bicie), Martin Zajko (gitary, mandolíny, ukulele), Pišta Lengyel (gitara, steel quitar, Martin Gašpar (kontrabas, basová gitara) a Martin Wittgruber (klávesy, akordeón), zahrajú svoje najnovšie skladby.

Texty a hudbu si píše sama. Jej hudobnými vzormi sú zo zahraničných interpretov Norah Jones a francúzska speváčka ZAZ, rada počúva Tomáša Klusa, Jarka Nohavicu, Janu Kirschner alebo Johna Mayera.

Rodáčka z Považskej Bystrice študovala divadelné umenie na Akadémii umení v Banskej Bystrici. Viac ako herectvo jej učarovala hudba. Spevu sa profesionálne začala venovať po víťazstve v hudobnej súťaži Gospel talent v roku 2009, čo ju inšpirovalo k ďalšiemu skladaniu vlastných piesní.

O tri roky neskôr vydala svoje prvé CD Vyzliecť si človeka. V roku 2013 vyšiel jej druhý album Dobrý deň, to som ja. O rok neskôr vydala album na pravom poludní. Na najnovšom albume Smej sa, duša moja (2016)  si zaspievala duet s Richardom Müllerom v piesni Svätojánske mušky, ktorej je autorkou. Bolo pre ňu veľkou cťou, že spevák veľkého formátu prijal jej ponuku a prepožičal svoj výnimočný hlas k naspievaniu jej piesne. Obaja vystúpia na samostatných koncertoch na spoločnom pódiu, na čo sa ich priaznivci už môžu chystať. V oboch prípadoch budú znieť chytľavé skladby dvoch generácií umelcov.

Vstupenky online:

 

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.