Stredy v rytme Music KidLab

Ak vaše dieťa prejavuje hudobný potenciál a radi by ste ho v tomto smere podporili, neváhajte a zapojte ho do momentálne prebiehajúcich workshopov Košických kultúrnych centier Music KidLab. Budova Bravo Kasární/Kulturparku otvára každú stredu od 16:30 do 18:30 svoje brány tým najmenším hudobným talentom.

Pravidelné stretnutia sa konajú pod vedením lektora Róberta Egrešiho a jeho hostí, ktorí sa snažia v deťoch vzbudiť nadšenie pre rytmus. Momentálne predstavuje deťom rozprávky, ktoré znejú tak trochu inak. Oživuje ich totiž rytmami jednoduchých etno nástrojov. Deti sú tak vtiahnuté do deja a samé sú tvorcami diela.

Music KidLab pomáha rozvíjať ich hudobnú pamäť. Keďže na oživenie rozprávok rytmami je potrebná interaktivita a sústredenie sa, deti sa týmto učia disciplíne. Stretnutia sú vhodné pre deti od štyroch rokov, avšak workshopy navštevujú aj mladšie deti.  S tými najmenšími sa rodičia sami zapájajú do aktivít. Majú tak možnosť stretávať sa  s rovesníkmi a socializovať sa ešte v predškolskom veku. Rozvíjajú svoju interaktivitu a už v útlom detstve zisťujú, na čo majú talent.

Cieľom projektu je vzbudiť v deťoch záujem o hudobné umenie hravou formou. V termíne od 16. 9. – 7. 10. sú témou stretnutí Oživené rozprávky. Naposledy deti interaktívne dotvárali zvuky k rozprávke Išlo vajce na vandrovku. Ďalší workshop sa bude niesť v rómskych rytmoch, na ktorom Róbert predstaví deťom starobylý rómsky príbeh. Od 14. 10. – 4. 11. sa deti vyberú na Potulky svetom rytmov. Spoznajú tak rytmy a typické hudobné nástroje z rôznych kútov sveta.

V dnešnej uponáhľanej dobe je to zaujímavý spôsob trávenia  času. Deti tak môžu aspoň na chvíľu odložiť smartfóny či tablety bokom a venovať sa niečomu kreatívnemu. Vstupné predstavuje symbolické 1 euro.

Fotogaléria

Tatiana Rudiová

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.