Stretnutie pri bazéne s experimentálnymi kapelami Our Stories a Therapist

Šiesty ročník festivalu DAAVS (Dni aktuálnych audiovizuálnych stretnutí) rozozvučí podzemie Kunsthalle/Haly umenia hudbou, ktorá bude určite zaujímavým spestrením jesenných dní v podobe koncertu dvoch experimentálnych kapiel zo slovenskej scény. O maximálny zážitok sa postarajú inštrumentálne post-rockové trio Our Stories zo Šale a kysucký „ťažkotonážny“ shoegaze doom Therapist. Live show preskúša vaše zvukovody v priestoroch podzemného bazéna 13. novembra 2021 o 20:00 hod.

Dynamická inštrumentálna gitarová hudba trojčlennej formácie Our Stories je charakteristická  energickými bicími a hravými basovými linkami. Ponúka hudobne pestrú paletu plnú emócií a zmien nálad, často striedajúc jemné a pokojné pasáže za rýchle a agresívne. Ich hudbu, ovplyvnenú množstvom rozdielnych žánrov je možné presnejšie zaradiť medzi post rock/post metal s občasnými prvkami punku a shoegaze-u.

Trojica hudobníkov zaujala aj dramaturgov najväčšieho showcase festivalu Eurosonic v holandskom Groningene, slovenskej Pohody či českého festivalu Rock for People. Na konci marca 2019 vydala dlho očakávaný debutový album Pursuit of Happiness. Trio tvorí Jakub Spiszak – bubeník, Adam Miškovič – gitara a Tomáš Kompaník – basgitara.

Večerný koncert v podzemí v podaní zoskupenia Therapist z Novej Bystrice zaútočí na vaše sluchové orgány zmesou pomalých a rýchlych pasáží s čisto atmosférickými, údernými riffmi, čistými a harsh vokálmi. Bude to dokonalý koncentrát shoegazu, doomu a post-metalu.

Dni aktuálnych audiovizuálnych stretnutí organizujú Sacred audio a VUNU Gallery každú jeseň, aby na chvíľu opustili galériu a výtvarné umenie premiešali s ostatnými druhmi umenia, disciplínami a žánrami. Festival je oslavou spájania a stretnutí vizuálneho umenia so súčasnou hudbou, performance, divadlom či filmom a ich rôznych fúzií. Koncert Our Stories a Therapist je iba jednou z aktivít, ktorú pre vás organizátori pripravili po live show Marka Damiana na vodnej hladine (12. 11. 2021). Nasledujúci štvrtok prinesie výstavu Kvet Nguyen: Tomorrow in Question (18. 11. 2021) a v piatok uvidia diváci mixtape operu Niko Bernáth: Harsh a performatívnu výstavu v Kasárňach/Kulturparku (19. 11. 2021).

Kapacita je obmedzená a podujatie sa koná v súlade s aktuálnymi protipandemickými opatreniami.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.