Študenti FU TU ukázali naozaj všetko

Študenti Fakulty umenia Technickej univerzity v Košiciach ukázali naozaj všetko. Maľba, digitálne umenie, zvukové inštalácie, vizuálne diela, z každého priestoru kričala originalita. Mladá generácia prezentovala nielen to, čo im štúdium dalo, ale aj vlastný postoj k súčasnému umeniu.

Na otvorení výstavy záverečných prác študentov magisterského a bakalárskeho štúdia sa zúčastnili aj vedúci jednotlivých ateliérov a dekan univerzity. „Tohto roku sa nám podarilo vystavovať práce študentov mimo našej školy. Všetci študenti z fakulty sa tak môžu prezentovať verejne,“ uviedol dekan FU TU Ján Kanócz. „Je to pre nás možnosť prezentovať aj prácu pedagógov a nielen študentov. Myslím si, že celkový dojem z výstavy je veľmi priaznivý,“ povedal o dielach v Brave.

Diela mladých umelcov sa páčili aj riaditeľovi K13 – Košické kultúrne centrá. „Som rád, že výstava, o ktorej som už toľko počul, sa dostala k nám do Kasární/Kulturparku. Verím, že nie poslednýkrát,“ vyjadril sa Ján Kováč.

Výstava ponúka celé spektrum umeleckej činnosti na košickej Fakulte umení – od architektonických projektov, cez dizajnérske koncepty až po interaktívne umelecké diela, ktoré vznikli v rámci jednotlivých profilovaných ateliérov.

„Nie je to naša prvá výstava. Priebežne sme vystavovali už počas štúdia,“ povedali nevyspatí študenti, ktorí mali za sebou prebdené noci. Dôvodom boli obhajoby. Výstava prezentuje práve ich diplomové a bakalárske práce. „Obhajoby sme mali aj v starých kasárňach, ale v  zrekonštruovaných priestoroch Kasární/Kulturparku ich máme prvýkrát,“ povedala Michaela Knížová, študentka výtvarných médií a intermédií.

Stovky návštevníkov sa rozhliadalo po celom treťom poschodí v budove Bravo v Kasárňach/Kulturparku. Zo študentskej tvorby to zďaleka nie je všetko. Ďalšia časť výstavy sa nachádza vo Východoslovenskej galérii, kde sú zastúpené architektúra a dizajn. V Múzeu Vojtecha Löfflera je zase grafika a experimentálna tvorba.

Výstavu môžete navštíviť od utorka do nedele (11:00 – 18:00) do 29. júna.

Text a foto: Veronika Cholewová

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.