Svetelná projekcia Sand Traps dá ulici počas Bielej noci nový rozmer

S interaktívnou svetelnou projekciou sa 1. októbra od 19:00 do druhej hodiny rannej počas festivalu Biela noc predstaví na bielom námestí pred Kasárňami/Kulturparkom česká dvojica umelcov Martin Blaško a Alžběta Chmelíková. 

Sand Traps je projekcia, ktorá reaguje na daný priestor v reálnom čase. Audiovizuálna kombinácia sa dotýka témy prírodných elementov. Ide o preskúmavanie  priestoru, podporené projekciou, ktorá vychádza z ilustrácií Alžběty Chmelíkovej. Ilustrácie sa objavujú na pomedzí jednoduchých tvarov a prírodných motívov – medzi umelým a živým. Mali by zachytávať krehkosť a nestálosť prírody, kedy sú jemné motívy rozbíjané lineárnymi štruktúrami a geometrickými tvarmi.

Site- specific projekt premení ulicu na priestor, vyzdvihujúci jej štruktúry, ktorých sa denne dotýkame. Prítomnosť diváka umocní rozklady a presuny jednotlivých tvarov.

Umelecká dvojica Alžběta Chmelíková a Martin Blaško sa vo svojej spolupráci pohybujú na hranici klasických a nových médií, ktoré kombinujú a vytvárajú tak hru so svetlom, pohybom, obrazom a zvukom. Umelci začali spolupracovať už počas štúdia na Fakulte výtvarných umení VUT v Brne. Alžběta je kurátorkou galérie GSS na Skleněné louce v Brne a venuje sa multimediálnej tvorbe, väčšinou inštalácii a projekcii. V umení často vychádza zo svojich kresieb, ktoré kombinuje s inými médiami. Inklinuje taktiež k ilustráciám a knižnej väzbe, zdôrazňuje vnímanie, prežitky, symboly, štruktúry ako geometrické tvary, fyzikálne útvary. Martin sa venuje interaktívnemu mappingu, interaktívnej sémantickej projekcii, animácii či kreatívnemu programovaniu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.