OPEN FEST dláždi cestu aj regionálnym kapelám

K13 – Košické kultúrne centrá dávajú priestor regionálnym kapelám na festivale OPEN FEST. Popri svetových rockových hviezdach sa predstavia aj hudobné skupiny z východného Slovenska. Myšlienka zorganizovať takéto podujatie vznikla v novembri minulého roku.  Organizátori sa rozhodli, že festival bude v Amfiteátri Košice.

„Chceli sme využiť dobrú akustiku v zrekonštruovanom amfiteátri,“ povedala autorka hudobného festivalu Libuša Říhová, ktorá je zodpovedná za produkciu a program v amfiteátri príspevkovej organizácie K13 – Košické kultúrne centrá.

Ako kultúrne centrum chceme dať šancu aj menej známym kapelám.“  Zmyslom OPEN FEST-u je pomôcť hudobným skupinám z východoslovenského regiónu. Pri hviezdnych hosťoch sa na každom festivale (v tomto roku budú tri) predstaví aj niekoľko hudobných skupín z východu Slovenska.

Niečo podobné tu už raz bolo. „Oživili sme myšlienku Slovak Rock Camp-u, ktorý bol spojený s kempovaním  a súťažnou prehliadkou skupín,“ prezradila L. Říhová. Práve ona stála tiež za týmto legendárnym festivalom, ktorý aj moderovala. Prvýkrát si ho rockeri mohli vychutnať v roku 1996. Svoju slávu tu zažila i skupina Desmod. Slovak Rock Camp bol poslednýkrát v roku 2011 v Amfiteátri Košice, kde bolo dokonca dovolené stanovať. „Stany si postavilo len zopár rockerov,“ spomína s úsmevom známa  moderátorka z médií a  festivalov. Mikrofón dostane do rúk aj teraz na OPEN FEST-e, ktorý je pokračovateľom Slovak Rock Camp-u.

Už 31. mája na vás čaká Stratovarius, Freedom Call, plus slovenské  kapely Tristana, Ravenclaw, Meredith a Príjemná spoločnosť. Svetových hudobníkov zvučných mien zažijete  rovnako 26. 7. na OPEN FEST-e  II. a 6. 9. na OPEN FEST-e III. Počas niekoľkohodinového hudobného maratónu sa môžu návštevníci tešiť na atraktívne ceny a zaujímavé súťaže.

Vytvorte s nami tradíciu letných festivalov v „amfiku“. Vždy iné regionálne kapely, zakaždým iné hviezdy a vy.  Začíname malou hviezdou a skončíme tou najväčšou. Tajomstvá z príprav festivalov budeme pomaly prezrádzať na našej web stránke www.k13.sk

Veronika Cholewová

Predaj lístkov: http://www.ticketportal.sk/event.aspx?id=19474

Zľavy/Discounts:  na predajných miestach si ZŤP môžu zakúpiť 1 € vstupné

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.