Svetovo uznávaný Elmhurst College Jazz Band vystúpi v Košiciach

Výnimočný big band z USA, ktorému sa oplatí venovať pozornosť, si budú môcť vypočuť priaznivci jazzovej hudby aj v Košiciach.  Elmhurst College Jazz Band pod vedením Douga Beacha  získal svetové uznanie. V roku 2014 v prestížnom „Downbeat Magazine Student Music Awards” zvíťazil v kategórii veľkých jazzových zoskupení. V Kasárňach/Kulturparku vystúpia  hudobníci zo Spojených štátov 11. júla 2019 o 19:00 hod.

Orchester vystupoval v Grécku, Rumunsku, Anglicku, Chorvátsku, Francúzsku, Belgicku, Holandsku, Nemecku, Švajčiarsku, Rakúsku, Taliansku, Indonézii, na Malte, v Portugalsku, Španielsku, Srbsku, Kanade a na Bahamách. Hral tiež na Jazzovom festivale v Montreuxe, na Northsea Jazz Festivale, Umbria Jazz Festivale a iných. V roku 1997 orchester účinkoval  v USA na takmer všetkých významných jazzových festivaloch.

Slovami uznania ocenili Elmhurst College Jazz Band aj svetové jazzové legendy: Clark Terry, Lee Konitz, Rob McConnell, Nicholas Payton, Randy Brecker i Bob Brookmeyer. V roku 2001 sprevádzal orchester Dee Dee Bridgewater na Chicago Jazz Festivale v Grant Parku. Pravidelne účinkuje  s hviezdami svetového jazzu. V ostatnom čase s ním ako hostia vystupovali: Bobby Shew, Yellowjackets, Patti Austin, John Pizzarelli, Nnenna Freelon, Denis DiBlasio, Michael Davis, Tom Scott, Bill Watrous, Patrick Williams i Doc Severinson.

Fascinujúci umelecký zážitok z vystúpenia uznávaného orchestra zo zámoria sprostredkuje jazzovým poslucháčom hudobné vydavateľstvo Hevhetia Košice, ktoré zastrešuje výnimočné projekty klasickej a súčasnej hudby, v spolupráci s K13 – Košické kultúrne centrá.

Pred koncertom sa budú konať workshopy pre mladých záujemcov o jazzovú hudbu.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.