Oslavy Dňa mesta Košice pokračujú celý mesiac v Amfiteátri

Deň mesta Košice je už tradičná no moderná séria kultúrnych a športových podujatí, pripravovaná každoročne pri príležitosti udelenia prvej erbovej listiny. Pre Košice bol a dodnes je 7. máj 1369 historicky nezabudnuteľný dátum a s ním zároveň spojená udalosť, ktorá ukázala cestu ďalšieho napredovania mesta. Kráľ Ľudovít Veľký ako prvý panovník v Európe pred 650 rokmi v Diósgyöri udelil Košiciam erbovú listinu ako vôbec prvému mestu – právnickej osobe.

Tento rok je výnimočný nielen kvôli okrúhlemu jubileu Košíc, ale aj preto, že sa v metropole východu konajú Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji. Oslavy Dňa mesta Košice, ktoré patria k najrušnejším festivalom Košíc, vyvrcholili 9. mája galaprogramom, v ktorom vystúpili Rico Sanchez & Gipsy Kings Party, Peter Cmorík, Katarína Knechtová, Carmen Pál-Baláž, Unostar Dance Studio a tanečné štúdio AV. Tým sa to však neskončilo. Po prvý raz v histórii budú oslavy trvať mesiac. Všetky kultúrne podujatia sa presúvajú z centra mesta a z mestských častí do najväčšieho stánku pod holým nebom.

Mesto pripravilo pre Košičanov a návštevníkov neopakovateľné zážitky programom, ktorým otvorilo Hokejové mestečko v AMFIKU. Počas celého jeho fungovania, kedy budú slovenskí reprezentanti bojovať o čo najlepšie výsledky, sa brány Amfiteátra otvoria o 15:00 hod. Pred každým zápasom bude otvorená detská zóna, zahrá hudobná skupina, publikum privíta hokejovú legendu a v prestávkach medzi tretinami bude Live DJ, súťaže i prekvapenia. O zábavu sa postarajú hudobné skupiny Iconito, Nová dimenzia, Blizzard,, SilBand, Tóbis Titusz, Rakety, Robo Šimko a Massriot, Duo Calla, Marek Lacko a Tomi Sučik, AC/DC revival a Bon Jovi revival. Program spestrí aj hudobno-tanečná show Klenoty kraja a tanečná show Unostar Dance Studia Košice.

V Amfiteátri budeme môcť sledovať napínavé súboje slovenskej hokejovej reprezentácie a ďalších špičkových celkov z Európy a zo zámoria v Hokejovom mestečku v AMFIKU v priamych prenosoch. V Košiciach už vieme, že hokej sa môže „hrať“ alebo odohrávať nielen na zimnom štadióne, ale aj v Amfiteátri. Síce hokejistov neuvidíme na vlastné oči, ale iba na veľkoplošnej obrazovke, rovnako sa im však dá fandiť. A najmä prežívať každý moment so stovkami ostatných priaznivcov, ktorí nezostanú sedieť doma v obývačkách, ale prídu si zakričať z plného hrdla Do toho! a podporiť našich, hoci len na diaľku.

Pamätáte sa na slávnu premiéru Hokejového mestečka v Košiciach počas Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji v roku 2011? Chcete opäť zažiť rovnakú atmosféru a posunúť tak našich hokejistov k vytúženému Olympu? Prežite 83. šampionát, ktorý sa koná na Slovensku v dňoch 10. – 26. mája 2019, vo vašom obľúbenom Hokejovom mestečku v Amfiteátri a oslavujte Deň mesta Košice.

Hokejom budú žiť celé Košice. V Mestskom parku medzi Staničným námestím a Mlynskou ulicou bude návštevníkov mesta vítať inštalácia svietiacich športovcov s názvom Ponáhľame sa na hokej. Sprievod Zažite Košice… na Hlavnej a Mlynskej ulici poskytne plno užitočných informácii v súvislosti s hokejovým šialenstvom. Stretnete v ňom hercov Bábkového divadla Košice.

Návštevníci mesta si budú môcť s Fašinetármi na Hlavnej vychutnať atmosféru doby dávno minulej počas stretnutia ôsmich hudobných legiend, vyznávajúcich vynikajúcu muziku, vychádzajúcu z čarovnej hudobnej skrinky. Čaká na nich aj rozprávkové stretnutie s bábkohercom Tomášom Plaszkým a jeho priateľmi. Príjemne prekvapí podujatie Bábky v meste, ktoré bude manifestačnou prehliadkou šiestich obrovských a troch havajských bábok, vedených takmer dvadsiatkou hercov, hrajúcich popri tom na známe i neznáme hudobné nástroje.

Stále sa bude niečo diať nielen na zimnom štadióne, ale aj v centre mesta. Chvejúce mesto vytvorí dvadsať hudobníkov a pätnásť divadelníkov, pripravené sú interaktívne tvorivé dielne a výstavy na každom rohu Mlynskej a Hlavnej ulice. Navštíviť stredovek a zažiť na vlastnej koži históriu regiónu a stredovekú kultúru profánnosti strednej Európy budú môcť priaznivci hokeja v areáli Katovej bašty Východoslovenského múzea Košice.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.