Svojrázny zjav na hudobnej scéne Katarzia tvorí a spieva o ľuďoch pre ľudí

Slovenská textárka, speváčka a skladateľka Katarzia a jej band sa vracajú na pódium do Kasární/Kulturparku, aby spríjemnili večer svojim priaznivcom. Katarína Kubošiová vystúpi  23. septembra o 20:00 hod. Na hudobnú scénu vtrhla v roku 2013 s debutovým albumom Generácia Y. Spievala sama s gitarou vlastné, introspektívne a pozoruhodne vyzreté texty.

Na svojom najnovšom albume z minulého roka Agnostika, na ktorom pesničkárstvo posunula do úplne nových dimenzií, už rapuje, používa syntetizátor, experimentuje a hľadá nové beaty. Pri jeho nahrávaní spolupracovala s Martinom Valihorom a ďalšími hudobníkmi. Zažiarila aj piesňou Kde sa slzy berú v novom slovenskom filme Piata loď.

Katarzia mala namierené viac k divadlu ako k hudbe. V detstve síce hrala na priečnu flautu a husle, ale chcela študovať herectvo. Po troch pokusoch nakoniec vyštudovala filmovú scenáristiku a dramaturgiu na Filmovej a televíznej fakulte VŠMU v Bratislave. Svoju prvú pesničku Home zložila ako šestnásťročná v USA, kde rok študovala v Tulse. Svoj prvý koncert s repertoárom štyroch piesní odohrala pred piatimi rokmi v bratislavskom klube. V súčasnosti žije v Prahe a vystupuje s kapelou, v ktorej sa striedajú hudobníci Marek Minárik, Martin Valihora, Albert Romanutti, Vladko Mikláš, Lukáš Mutňanský a Petr Hanák. Na album coverov Davida Kollera s názvom David Koller & Friends naspievala pieseň Záchranár s veľmi pozitívnym ohlasom českého publika.

Pre Katarziu je hudba ako dieťa. „Ak s ňou raz začneš, už sa jej nezbavíš. Je aj najlepšou kamarátkou, vychovávateľkou, čarovným jazykom na komunikáciu s ďalšími muzikantmi, neuchopiteľnou vlnou mágie a nezabudnuteľných momentov.“ Tie sa bude snažiť vytvoriť aj na svojom najbližšom koncerte v Košiciach, na ktorom zaznejú jej svojské vlastné piesne, ktoré spieva výlučne po slovensky. Inšpiráciu hľadá v ľuďoch. Píše o tom, čo zažíva s ľuďmi, čerpá z kníh a potom k nim hľadá hudbu. A možno práve to sa jej fanúšikom na nej páči.

Katarzia si zaspievala aj na najnovšom treťom albume českého rapera Vladimira 518 ULTRA! ULTRA! Spevom prispela na skladbe Deadline od Sifona z WWW. Slovenská speváčka, žijúca v Prahe, napísala tiež pesničku na podporu týraných žien pod názvom Nikomu nepatríš. Spieva v nej o stopách krvi na prsteňoch, ktoré symbolizujú domáce násilie. Prostredníctvom hudby nabáda týrané ženy, aby sa vzchopili a nahlas hovorili o tom, že sa im v živote deje niečo zlé a aby s tým bojovali. Momentálne pracuje na svojom treťom albume, takže nie je vylúčené, že si publikum vypočuje aj niečo úplne nové.

Vstupenky online: 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.