Swingová horúčka sobotňajšej noci vás rozpáli

Tanečná májová noc čaká na vyznávačov elektro-swingu v Kasárňach/Kulturparku. Projekt Elektro Swing Fever sa v Košiciach teší nebývalému úspechu, a tak si to budeme môcť zopakovať 21. mája na parkete s hosťami, ktorí zabavia a roztočia na tanečnom parkete všetkých. Zlatá éra swingu a v oblečení, ktoré pristane tomuto obdobiu, sa vracia aspoň na tento večer a my si ju môžeme užiť do sýtosti. Aby ste vedeli ako na to, v úvode večera vás tanečníci z tanečnej školy B-Swing naučia perfektné swingové vychytávky.

Electro swing.jpegHorúcu party rozpália špičkoví performeri a zrejme najžiadanejší electro-swingovi DJs Swing Thing & Papa Django, živá hudba, o ktorú sa postará Jano Kopčák Jazz Band, ale aj  Max W a DayD spoza mixážneho pultu. Spať sa určite nebude.

Swing Thing a Papa Django sú uznávaní zabávači a elegáni. Hlavné piliere Electro Swing Bohemia a dvojica zrejme najvyhľadávanejších swingových a electro-swingových DJs. Každé ich vystúpenie je kombináciou starostlivo vybraných trackov a nesmierneho množstva energie. Okrem českých a slovenských klubov si zahrali tiež v Nemecku, Rakúsku, Poľsku, Belgicku, Francúzsku, USA, Mexiku a na Malte. Stretli sa na jednom pódiu s esami ako The Parov Stelar Band, Swingrowers, Kormac, Dunkelbunt a Nouvelle Vague. Sedia im komornejšie akcie pre niekoľko sto ľudí i veľkoformátové party pre tisíce osôb.

Keď je žilinský DJ s originálnym rukopisom DayD v klube, neodídete skôr ako za svitania. Vo svojich setoch s prehľadom mixuje dobre známe melódie legendárnych jazzových bigbandov so súčasnou elektronickou tanečnou hudbou. Jeho doménou je kúzlo okamihu. Na svoje chytľavé sety si rád pozýva hudobníkov, s ktorými improvizuje a vznikajú tak neopakovateľné electro-swingové kompilácie.

DJ Max W s výnimočným citom pre výber a mix trackov je vyznávačom tvrdšej a údernejšej línie electro-swingu. Jeho sety kombinujú tradičné swingové melódie so štipkou drum’n’bassu. Stretol sa na jednom pódiu s interpretmi ako The Parov Stelar Band, Bart & Baker a Swingrowers. Poznávacím znamením Maxa W. je elegantná čierna košeľa, uhrančivý pohľad a schopnosť rozhýbať aj neoblomných nepriateľov tanca.

Medzinárodné inštrumentálne trio THE CIGARETTE AFTER tvoria slovenský saxofonista Ján Kopčák, gitarista z Čiernej Hory Filip Gavranovič a brazílsky bubeník Luis Oliveira, ktorí sa stretli v roku 2012 na hudobných štúdiách v rakúskom Grazi. Odvtedy im to spolu ladí. Za sebou má vydanie rovnomenného albumu.

Všetko to a ešte omnoho viac čaká na všetkých, ktorí si nenechajú ujsť nespútanú zábavu v štýle swingu.  Projekt Electro Swing Fever štartuje o 21:00 a skončí za svitania.

 

2 Responses to Swingová horúčka sobotňajšej noci vás rozpáli

    Pridaj komentár

    Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

    Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.