T-Band premení informačné technológie na skvelý hudobný program

Zamestnanci T-Systems Slovakia sa rovnako dobre ako v informačných technológiách vyznajú aj v hudbe. Presvedčia o tom aj na nadchádzajúcom OPEN FEST-e II. a v košickom Amfiteátri predvedú svoje kvality na pódiu. Hudobná formácia T-Band už milo prekvapila na nejednej firemnej akcii, ale aj viacerých koncertoch v uliciach mesta.  Sedí im sedieť za monitorom počítača, ale aj preprogramovať sa na hudobníkov a hrať. Síce bez klávesnice a myši, ale s rovnakou zručnosťou na klávesoch, strunách či dychových nástrojoch.

t-band

Firemná hudobná skupina funguje od roku 2006 a v súčasnosti ju tvorí až 23 zamestnancov z IT kolosu. Spoločnosť sa rozhodla rozvíjať ich talent a zakúpila im potrebné hudobné nástroje a zabezpečila skúšobňu vo firemných priestoroch. Skupina sa delí na hard a soft a svojou hudbou spríjemňuje rôzne podujatia. Dokážu zahrať čokoľvek. S univerzálnymi hudobníkmi so širokým záberom to nie je žiaden problém.

Vznik kapely má na svedomí vtedajší riaditeľ Jozef Ondáš. Marek Kačmár bol medzi prvými, koho oslovili, aby s kolegami niečo zahrali. A hneď sa zrodila myšlienka vytvoriť kompletné hudobné zoskupenie, ktoré by spájala nielen láska k hudbe, ale aj spoločný zamestnávateľ. Rozširoval sa počet a vznikali hudobné prekvapenia, ktoré žali úspech na spoločných večierkoch, ktoré boli vždy veľkým zážitkom. Občas sa to tak ako všade obmieňa, ale v podstate nadšencov neubúda a každý sa v hudbe nájde. T-Band sa orientuje na tri žánre – soft, hard a funky. A tak sa hrávajú covery popu, disco hudby, rock, metal, funky s prvkami džezu či soul. Prosto všetko.

Hrajú pre potešenie seba, ale aj kolegov. Predstavili sa už aj v externom prostredí počas Medzinárodného maratónu mieru. Majú radosť, keď sa im podarí ľudí nadchnúť a rozveseliť. Keď sa ich pýtajú na koncert či CD, ktoré by si mohli kúpiť, je to znamenie vyjsť z ulity s označením T a posúvať sa ďalej. Chlapci a dievčatá si na festivale otestujú, ako ich „IT hudbu“ pre potešenie prijme väčšie publikum. Necháme sa prekvapiť, čo si na festival naprogramujú. Možno im v obecenstve bude okrem kolegov príde zatlieskať aj jeden bývalý – Lukáš Adamec, ktorý začínal práve v kapele T-Band, ale isto aj ostatní, ktorí prídu za dobrou hudbou v prvú augustovú sobotu do amfiku nielen kvôli Chrisovi Normanovi, ale všetkým účinkujúcim.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.